Sorgulamalar artık tek çatı altında!

Eski Twitter, Yeni “X’in” 3 Aylık CEO’su, Uygulamanın “Super App” Olacağını Açıkladı!

Üç ay önce Twitter’ın CEO’su olan Linda Yaccarino, bir gönderisinde Twitter’ın artık bir süper uygulamaya dönüşeceğini duyurdu. Yaccarino, gönderisinde “Bu dönüşümün kesinlikle bir sınırı yok. Twitter, her şeyi sunabilecek bir platform olacak” sözlerini kullandı. Bu açıklama ile birlikte Twitter’ın gelecekte çok daha geniş bir işlevselliğe ve kullanıcı deneyimine sahip olacağı anlaşılıyor.

Son dönemde Twitter’da büyük değişiklikler yaşanıyor. Geçtiğimiz yılın sonunda Tesla ve SpaceX’in sahibi olan Elon Musk’ın platformu 44 milyar dolara satın almasından bu yana, sosyal medya platformu birçok dönüşüme uğradı. Ve şimdi de son olarak Twitter’ın logosu değişti. Artık uygulamanın kendine özgü mavi kuşu yerine X Corp şirketinin ‘X’i logosunda kullanılıyor.

Konu ile ilgili uygulama üzerinden gönderiler yayınlayan Twitter’ın üç aylık CEO’su Linda Yaccarino dikkat çeken açıklamalar yaptı. Daha önce Elon Musk’ın ‘Twitter bir süper app olacak’ sözlerini doğrulayan Yaccarino, “Twitter büyük bir izlenim bıraktı ve iletişim kurma şeklimizi değiştirdi. Şimdi, X daha da ileri gidecek ve küresel çapta bir dönüşüme imza atacak. Hayatta veya iş dünyasında başka bir büyük izlenim bırakmak için ikinci bir şansa sahip olmanız son derece nadir bir şeydir. Bunu yaparken merkezinde müzik, video, mesajlaşma, ödemeler/bankacılık, fikir, mal, hizmet ve fırsat paylaşımı için küresel bir pazar yeri olacak. Yapay zekâ tarafından desteklenen X, hepimizi hayal etmeye başladığımız şekillerde birbirine bağlayacak. X bunu ve daha fazlasını yapacak. Hızlı özellik lansmanlarımızla X’in son 8 ay içinde şekillendiğini görmeye başladık, ancak daha yeni başlıyoruz. Bu dönüşümün kesinlikle bir sınırı yok. X, her şeyi sunabilecek bir platform olacak. Elon Musk ve ben, X’i dünyaya getirmek için ekiplerimizle ve ortaklarımızın her biriyle birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz” açıklamasını yaptı.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.