Sorgulamalar artık tek çatı altında!

Ev Sahibi ile Kiracı Arasındaki “Kira Krizi”nin Sonu Ölümle Bitti! 15 Yıllık Kiracısını Katletti…

Ülkemizde yaşanan konut krizi büyümeye devam ediyor. Kiralar hızla artarken; bazı evlerin kirası, iki sene önce satılan fiyata kadar çıktı. Hal böyle olunca vatandaşların en temel haklarından olan barınma, zorlaşmaya başladı. Kira artışı %25 olarak sınırlandırıldı ancak ev sahipleri bu artıştan memnun olmayınca farklı yollara başvuruyor. Son olarak ise İstanbul’un Gaziosmanpaşa ilçesinde kan donduran bir olay yaşandı. Ev sahibi ile kiracı arasındaki telefonda başlayan kira artışı tartışması büyüdü ve cinayetle sonuçlandı.

15 Yıllık Kiracısını Öldürdü!

Ev sahibi Ertuğrul Deniz Ö. ile 15 yıllık kiracısı Hüseyin Asar arasında kira artışı nedeniyle tartışma çıktı. Tartışmanın ardından kiracısının evinin önüne gelen ev sahibi, kiracısını silahla vurarak öldürdü. Olay, saat 15.50 sıralarında Barbaros Hayrettin Paşa Mahallesi’ne bulunan apartmanın önünde yaşandı. Ertuğrul Deniz Ö., 15 yıllık kiracısıHüseyin Asar ile telefonda kira nedeniyle tartıştı. Ardından iş yerinden çıkan Hüseyin Asar, çocuğunu spor salonuna götürmek için motosiklet ile bina önüne gitti. Binanın önüne gelen ev sahibi ile Asar arasında tartışma devam etti. Balkona çıkan Asar’ın oğlu, babasıyla ev sahibi arasındaki tartışmaya bakarken, üzerinde getirdiği silahı çıkaran ev sahibi Hüseyin Asar’ı çocuğunun gözünün önünde silahla ateş ederek öldürdü.

Olayın ardından, Hüseyin Asar’ın yardımına koşan esnafın haber vermesi üzerine olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Olay yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından ambulansla hastaneye kaldırılan iki çocuk babası Hüseyin Asar yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Hüseyin Asar’ın eşinin de daha önce vefat ettiği öğrenilirken, polis ekipleri kaçan ev sahibinin yakalanması için çalışma başlattı.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.