Sorgulamalar artık tek çatı altında!

İlk Turda Sinan Oğan’a, İkinci Turda Geçersiz Oy Verdiğini Söyleyen Abdüllatif Şener’in Kemal Kılıçdaroğlu Hakkındaki Sözleri Ortaya Çıktı!

Aylar süren yoğun seçim gündemi, seçimlerin tamamlanmasına rağmen bir türlü geride kalmıyor. 14.05.2023 tarihinde ilk turu, 28.05.2023 tarihinde de ikinci turu tamamlanan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından seçimi kaybeden muhalefet cephesinde sular durulmuyor. Son olarak Abdüllatif Şener, CHP’den istifa etti ve seçimde Kemal Kılıçdaroğlu’na oy vermediği ortaya çıktı. İşte son gelişmeler!

CHP’den İstifa Etti

28 Mayıs’ta gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı 2.tur seçimlerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın zaferle ayrılmasının yankıları muhalefet cephesinde sürüyor. Millet ittifakında art arda istifa haberleri gelmişti. Son istifa haberi ise geçmişinde AKP milletvekilliği de bulunan Abdüllatif Şener’den geldi. Şener, gerçekleştirdiği basın toplantısı ile üyesi olduğu CHP’den istifa ettiğini duyurmuştu.

Büyük yankı uyandıran bu gelişmenin ardından Abdüllatif Şener’in, Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na oy vermediği ortaya çıkmıştı. CHP’den istifa eden Abdüllatif Şener, 14 Mayıs’ta gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde üyesi olduğu Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na oy vermediğini açıklamıştı. Şener, açıklamasının devamında 14.05.2023 tarihinde gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ilk turunda oyunu Ata İttifakı adayı Sinan Oğan’dan yana kullandığını açıkladı.

Abdüllatif Şener, 28.05.2023 tarihinde gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin 2.turunda ise oyunu geçersiz olacak şekilde kullandığını açıklamıştı. Şener’in bu açıklamaların ardından özellikle sosyal medya üzerinden çok büyük tepkiler gelmişti.

Kemal Kılıçdaroğlu Hakkındaki O Sözleri Yeniden Gündeme Geldi

Söz konusu tepkiler arasında Abdüllatif Şener’in Fox TV’de katıldığı bir programda Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili dile getirdikleri CHP’den istifa etmesiyle yeniden gündeme geldi. Şener o programda bir partinin genel başkanının adaylık ile ilgili sinyaller vermesinin ardından partinin milletvekillerinin öne atılmasının hiç etik olmadığı yönünde değerlendirmede bulunmuştu. Şener programda gerçekleştirdiği açıklamasında bu kişilerin nezaketli olması gerektiğini partinin belediye başkanlarının rol çalma girişimiyle ivmeyi farklı bir noktaya taşımaya çalışmalarının etik sınırlarının tamamen dışında olduğunu dile getirdi. Şener’in bu sözleriyle Kemal Kılıçdaroğlu’na açık destek verdiğini ifade ettiği açıklamaları, CHP’den istifa etmesiyle yeniden gündeme geldi.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.