Sorgulamalar artık tek çatı altında!

MHP Lideri Devlet Bahçeli Grup Toplantısında Konuştu: “Türkiye, Fransa’ya Benzemez”

MHP Lideri Devlet Bahçeli, kendi grup toplantısında yaptığı açıklamalarla dikkatleri üzerine çekti. Rusya-Ukrayna savaşı, Fransa’da yaşanan provakasyonlar, İsveç’te yakılan Kuran eylemi ve göç sorunu gibi pek çok soruna değinen Devlet Bahçeli, MHP’lilerden büyük destek gördü. Rusya-Ukrayna ve Fransa’daki gelişmeleri değerlendiren MHP lideri, “Bölgemizde yaşanacak her kaos kilitli badirelerin kapısını açacaktır. Fransa dipsiz tartışmalara gömülmüş, sokaklar karışmıştır. Fransa sömürge geçmişiyle yüzleşmelidir. Uluslararası hukuk ayaklar altındayken insani değerler yok sayılmaktadır” dedi.

MHP Lideri Devlet Bahçeli’den Açıklamalar Geldi

İsveç’te Kur’an-ı Kerim yakılmasına tepki gösteren Bahçeli, “Kurban Bayramı’nın birinci günü Stockholm’de bir cami önünde Kur’an-ı Kerim’in yakılması insanlık değerlerine ihanettir. Bu namertlik ve soysuzluktur. Alçak eylem kuşku vericidir. Barbarlığın özgürlüğü olamaz” ifadelerini kullandı. İsveç’in NATO üyeliği konusunda “Hükümetin alacağı kararın yanında olacağız. MHP, İsveç’in NATO’ya girişine sıcak bakmamaktadır” ifadelerini kullandı.

Göç sorununa da değinen Devlet Bahçeli, “Göç elbette siyasetin konusu olmalıdır. Bu konudan siyasi rant devşirmek isteyenlerin iyi niyetli olmadıkları oradadır. Düzensiz göçün istila olduğunu vurguluyoruz. Anadolu’da demografik geleceğimiz düşünmek, tetikte olmak durumundayız. Türkiye bu yükün altından kalkacaktır. Türkiye’de mülteci veya göçmen değil sığınmacılar vardır. Düzensiz göç ile tavizsiz mücadele devam etmektedir” dedi.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.