Sorgulamalar artık tek çatı altında!

Ortalık Karışacak! Enver Aysever’in Uğur Dündar Hakkındaki İddiaları Gündeme Bomba Gibi Oturdu

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin sonrasında muhalefet kesimindeki tartışmalar tüm hızıyla sürüyor. Son olarak gazeteci Enver Aysever ile Uğur Dündar arasında büyük bir tartışma başlamıştı. İkili arasındaki ilk gerginlik Dündar’ın Fenerbahçe Yüksek Divan Başkanlığı’na dair Aysever’in ortaya attığı iddialar ile başlamıştı. Şimdiyse gazeteci Enver Aysever, kendi Youtube kanalında yaptığı Uğur Dündar hakkındaki açıklamalarıyla ortalığı karıştırdı. İşte detaylar!

Fenerbahçe’deki Görevinden İstifa Edip, Geri Dönmüştü

Usta gazeteci Uğur Dündar, uzun süredir Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Başkanlığı görevini yürütüyor. Ancak Fenerbahçe’de yıllardır devam eden başarısızlıklar sonrasında geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen olağan mali kongrede büyük tartışmalar yaşanmıştı. Yüksek Divan Kurulu Başkanı Uğur Dündar, kendisine yöneltilen tepkiler üzerine başkanlıktan istifa etmişti. Ancak Dündar, kısa bir süre sonra istifasından geri döndüğünü açıklamıştı.

Uğur Dündar’ın aldığı bu karar büyük tepki toplamıştı. Öyle ki başta kongre üyeleri olmak üzere tüm Fenerbahçe camiasından Yüksek Divan Kurulu Başkanı Uğur Dündar’ın istifa etmesi talep edilmişti. Söz konusu olaya ilişkin bir tepki de gazeteci Enver Aysever’den gelmişti.

Enver Aysever’den Büyük Tepki

Kongrede yaşanan olayların ardından gazeteci Enver Aysever, sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu. Aysever söz konusu paylaşımda istifa edip, ergen gibi 30 dakika sonra üstelik, herkesin üstünü silerek, geri dönüş yaptığını ve böyle bir kişiyi ne gazeteci ne de divan başkanı olarak güvenecek insanların aklından şüphe edeceğini dile getirdi. Aysever paylaşımının devamında sözlerini daha da sertleştirerek, Uğur Dündar’ın “duayen” diye herkese zorla dayatmada bulunduğunu ancak kendisinin büyük bir kaybeden olduğunu vurguladı.

Halk TV’den Para Aldı

Aysever, Youtube kanalından yaptığı açıklamada Dündar’ın Halk TV’den para almadığına ilişkin açıklamalarının gerçek dışı olduğunu iddia etti. Hatta iddiasına göre Uğur Dündar’ın Halk TV’deki programının CHP’li belediyelere faturalı veya faturasız zorla satıldı. Ayrıca Dündar’ın TV100 kanalından ne kadar para aldığını açıklamasını da isteyen Aysever, gazetecilerin bunları yazamayacağını belirtti. Aysever bunun sebebi olarak ise Uğur Dündar’ın karşına alınmasının tüm Türkiye’yi karşına almak gibi olduğunu, duayenliğiyle herkesi bastırdığını dile getirdi.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.