Sorgulamalar artık tek çatı altında!

Prof. Dr. Naci Görür, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ile Görüştüğünü Açıkladı!

Jeoloji Profesörü Naci Görür, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’nin ilk kez kendisini aradığını söyledi. Radyo Sputnik’te Atilla Güner’le Akşam Postası’na konuşan Görür, hükümetin İstanbul’u depreme hazırlamak için Kanal İstanbul’u da unutması gerektiğini söyledi; “Umarım ki Türkiye’nin ekonomisi ve siyasi irade bu işi benimser ve ekonomik gücümüz de yeterli olur ülkenin bazı projelerinden vazgeçerek ya da o projenin ağırlıklarını azaltarak.. Kanal İstanbul’u unutacaksın.. Az yol, az köprü yapacaksın. Hiç yapılmayacak demiyorum, mümkün olduğunca onları belirli bir plan içerisinde yaparken insanların can güvenliğinin tehdit edildiği bir işi bir an önce yapacaksın” diye konuştu.

Bakan Özhaseki ile görüşmesini anlatan Görür şunları söyledi:

“Bakan Özhaseki geçen günlerde Belediye Başkanları ile toplantıda deprem konusunda 4 kırmızı çizgisi olduğunu anlattı. Ben de tweet atıp tebrik etti. Tweetim üzerine beni birkaç gün sonra aradı. Benimle doğrudan görüşmek istediğini belirtti, ben de memnun olacağımı söyledim. İBB Başkanı ile görüştüğünü, anlaştığını, İstanbul’u depreme hazırlayacağını duydum o zaman daha da umutlandım. 

Demek ki hem iş ciddiye biniyor hem de bakan bey bu işte samimi olmalı diye düşündüm. Hem yerel yöneticiler ile konuşması hem de bizimle konuşması önemli. 1999’dan bu yana ilk kez o kadar uyarı ve söylemlerimize rağmen bir devlet yöneticisi bize net olarak cevap veriyor ve bizlerin söylediklerine benzer şeyler söylüyor. Bu cesaret verici.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.