Sorgulamalar artık tek çatı altında!

SGK Uzmanının Erken Emeklilik Açıklaması Yayını Kestirdi “Cinsiyet Değiştirerek 5 Yıl Erken Emekli Olabilirsiniz!”

Beyaz TV ekranlarında yayınlanan “Uyan Türkiyem” isimli programda herkesi şaşırtan anlar yaşandı. Programa konuk olarak katılan sosyal güvenlik uzman Erhan Nacar’ın erken emeklilik ile ilgili kullandığı ifadeler, şok etkisi yarattı. Bu ifadelerin üzerine sunucu yayına ara verirdi. İşte o olayın perde arkası!

Beyaz TV’de Program Yarıda Kesildi

Son dönemde Türkiye ve hatta dünya cinsiyet değiştirme ve cinsiyetsizlik gibi kavramlar üzerinde çok çetin tartışmalara tanık oluyor. Özellikle siyaset gündemini de bir hayli meşgul eden konuya ilişkin Beyaz TV’de yayınlanan “Uyan Türkiyem” adlı bir programda yaşanan olaylarda eklendi.

Beyaz TV’de yayınlanan “Uyan Türkiyem” isimli gündem programı, günün konuğu olarak yayına sosyal güvenlik uzmanı Erhan Nacar’ı davet etti. Nacar, katıldığı programda erken emeklilik ile ilgili merak edilen sorulara yanıt veriyordu. Ancak Nacar’ın erken emeklilik ile ilgili kullandığı bir örneğe ilişkin ifadeler nedeniyle yayına ara verilmek zorunda kalındı.

Cinsiyet Değiştiren Erkekler Erken Emekli Olabilir
Sosyal güvenlik uzman Erhan Nacar’ın erken emeklilik ile ilgili konuştuğu Uyan Türkiyem isimli programda cinsiyet değişikliği üzerinden örnek verdi. Erken emeklilik isteyen kişilerin yapabilecekleri arasında cinsiyet değişikliği olduğunu da dile getirdi. Nacar, eğer bir erkek, cinsiyet değiştirerek, kadın olursa 5 yıl erken emekli olabilir ifadelerini kullandı. Nacar, örneğini daha da detaylandırılarak, bir kadının cinsiyet değişikliği ile erkek olması halinde ise emeklilik süresinin 5 yıl uzayacağını belirtti.

Program Reklama Girdi

Sosyal güvenlik uzmanı Nacar’ın kullandığı bu ifadeler üzerine program sunucusu ise anlık şok yaşadı. Daha sonra durumu toparlamak isteyerek, Nacar’a yönelik “o konuya girmeyelim” ifadelerini kullandı. Program sunucusunun bu uyarısının ardından söz konusu program çok hızlı bir şekilde programa ara verdi. Reklama giren program, geri döndüğünde ise erken emeklilik konusu rafa kaldırılmıştı.
Son günlerde cinsiyet değişikliği, LGBT ve cinsiyetsizlik gibi kavramlar hem siyaset hem de sosyal medya gündeminin en çok tartışılan konuları arasında yer alıyor. Dolayısıyla Beyaz TV’de yaşanan bu onlar, sosyal medyada çokça yorum aldı.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.