Sorgulamalar artık tek çatı altında!

Sığınmacıları Gönderemeyen Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Kendi Suriye’ye Gidiyor!

Cumhurbaşkanlığı seçimlerine Ata İttifakı ile giren ancak ikinci turda desteğini Millet İttifakı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan yana kullanan Ümit Özdağ, o dönemki açıklamalarıyla tartışmalara neden olmuştu. Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, seçim sürecinde Suriyelileri memleketlerine geri göndereceğini duyurmuştu. Şimdiyse Özdağ hakkında dikkat çekici bir olay yaşandı. İşte o olay ve ayrıntıları!

Sığınmacı Karşıtı Söylemleriyle Dikkat Çekti

2023 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yaptığı açıklamalarıyla dikkatleri üzerine çeken Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, tepkileri de toplamıştı. Cumhurbaşkanlığı seçimlerine Ata İttifakı çatısı altında giren ve Sinan Oğan’ı aday gösteren Ümit Özdağ, seçime dair en büyük vaatlerinden birisi olarak sığınmacıları geri göndermeyi göstermişti.

Sığınmacı karşıtlığıyla bilinen Ümit Özdağ, Suriyelilerin isteyerek veya zorla ülkelerine geri gönderileceği yönünde açıklamalarda bulunmuştu. Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın bu açıklamaları toplum genelinde bir kesim tarafından desteklenirken, bir kesim tarafından ise büyük eleştiriler toplamıştı.

Özdağ’dan Yeni Hamle

Zafer Partisi Ümit Özdağ, katıldığı bir televizyon programında yine dikkat çeken açıklamalara imza attı. Özdağ, söz konusu program 2023 Temmuz ayının ikinci haftasında partisinden bir heyeti de yanına alarak Suriye’ye gideceğini açıkladı.

Özdağ, bu girişime yönelik olarak gerekli olan tüm hazırlıkların gerçekleştirildiğini ve pasaportlarını da bildirdiklerini dile getirdi. Kendisinin ve parti heyetinin Suriye’nin başkenti Şam’daki mevcut halkı yerinde göreceklerini ve şehri dolaşacaklarını dile getirdi. Özdağ gezi esnasında Lazkiye’ye de gideceklerini ve hayatın doğal akışına tamamen dönmüş durumda olduğunu göstereceklerini dile getirdi. Yapacakları geziye ilişkin olarak Özdağ, bunun son derece ilginç bir gezi olacağını da belirtti.

Ümit Özdağ’ın bu açıklamalarından önce uzun süredir Suriye’deki gece hayatından ilginç görüntüler sosyal medyanın gündemine taşınmıştı. Sürekli Suriye’nin gece hayatından renkli görüntülerin yer aldığı paylaşımlar sosyal medya hesaplarından paylaşılıyor. Bu paylaşımlar ise büyük eleştirilerle birlikte Türkiye’de sosyal medya gündeminin ilk sıralarına yerleşiyor. Dolayısıyla da sığınmacı karşıtlığı bulunan kişilerce sosyal medyadaki söz konusu görüntülere yönelik çok yoğun şekilde eleştirilerde bulunuluyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.