Sorgulamalar artık tek çatı altında!

Yeni Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in Görüşme Trafiği Devam Ediyor! Bankalar ve İş Dünyası Ne Bekliyor

Yeni Cumhurbaşkanlığı kabinesinin en dikkat çeken ataması Hazine ve Maliye Bakanlığı’na getirilen Mehmet Şimşek olmuştu. Seçim öncesinde görüşmelerin gerçekleştirildiği Şimşek yeniden ülke ekonomisinin başına geçti. Yeni Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, koltuğu devralmasından sonra önemli görüşmeler gerçekleştirdi. Şimşek son olarak TÜSİAD ve TBB ile bir araya geldi.

Mehmet Şimşek’ten Önemli Görüşmeler

Yeni Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, uzun bir aranın ardından yeniden ekonominin başına geçti. Yüksek enflasyonla mücadele ve hayat pahalılığının sona erdirilmesi konusunda “kurtarıcı” olarak öne çıkartılan Mehmet Şimşek, yeni Cumhurbaşkanlığı kabinesinde Hazine ve Maliye Bakanı olarak görev alıyor.

Enflasyonu tek hanelere indirme ve TL’nin yeniden değer kazanması yönünde çalışmalara imza atacağı belirtilen bakan Şimşek, koltuğu devralmasından bu yana sessiz sedasız önemli görüşmelere imza atıyor. Bakan Şimşek son olarak TÜSİAD ve yanı sıra Türkiye Bankalar Birliği ile görüşmeler gerçekleştirdi. Türkiye’nin sanayi ve iş adamları ile bir araya gelen Şimşek, daha sonra Türkiye’de faaliyet gösteren bankaların genel müdürleriyle de bir araya geldi.

TÜSİAD’dan Olumlu Açıklama

TÜSİAD’ın gerçekleştireceği “Yüksek İstişare Kurulu(YİK)” toplantısı öncesinde bakan Mehmet Şimşek ile bir görüşme gerçekleştirildi. Bu görüşmenin ardından TÜSİAD YİK Başkanı Tuncay Özilhan, görüşmeye dair YİK toplantısında açıklamalarda bulundu. Özilhan, bakan Şimşek ile gerçekleştirdikleri toplantının son derece açık ve oldukça samimi bir seviyede olduğunu dile getirdi. Hazine ve Maliye Bakanı tarafından dile getirilen yeni ekonomi programının özellikle de makro ekonomik istikrarın sağlanması hususunda önemli katkılar sağlayacağı yönünde beklentilerini söz konusu olduğunu dile getirdi.

Özilhan açıklamasının devamında enflasyonla mücadele konusunda ve yanı sıra TL’ye güven konusunun da yeni dönemin ekonomi politikasının odak merkezinde yer alması gerektiğini dile getirdi. Özilhan enflasyonla mücadelede bulunmanın en akıllıca yolunun TL’nin kaybettiği büyük değeri yeniden geri kazanmasını sağlamak üzerinde olduğunu da ifade etti. Özilhan’ın açıklamasında kullandığı bazı ifadeler ise sosyal medyada gündem oldu. Bazı kullanıcılar Özilhan’ın ekonominin geleceğine yönelik yaptığı değerlendirmelerin ve mevcut beklentilerinin toplum geneli bakımından olumsuzluk içerdiği yönünde eleştirilerde bulundu.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.