Sorgulamalar artık tek çatı altında!

ABD’nin Nevada Eyaleti, Kan Kırmızısı Mormon Cırcır Böceklerinin İstilasına Uğradı Vatandaşlar Şoke Oldu!

Amerika Birleşik Devletleri’nde olağandışı doğa olayları çok sık yaşanmaya başladı. Şiddetli soğuk ve sıcak hava koşullarının yanı sıra tornado ve hortum gibi olaylarla büyük sarsıntı yaşayan ABD’de bu kez de böcek istilası yaşandı. Ülkenin Nevada eyaleti genelinde kan kırmızı renkte “Mormon Cırcır” böcekleri istilası yaşandı. İşte detaylar!

Böcek İstilası Yaşandı!

ABD’nin başı olağandışı doğa olaylarından kurtulmuyor. Ülke genelinde birbirinden sıra dışı doğa olaylarının yaşanmasıyla ciddi zararlar ve kayıplarda meydana geldi. ABD, bu kez de böcek istilasıyla dünya gündemine geldi. Ülkenin en önemli ve en popüler eyaletleri arasında yer alan Nevada’da böcek istilası yaşandığı haberleri geldi. ABD’nin Nevada eyaleti genelinde 2023 Mayıs ayının son haftasıyla 2023 Haziran ayının ilk haftasında toprak altındaki yumurtalarından çıkan sayısız Mormon Cırcır böceği istilası ortaya çıktı.

Yamyam Böcek İsmiyle Biliniyor!

ABD’nin Nevada eyaletine bağlı Elko kasabası genelinde meydana gelen böcek istilası, kasabadaki hayatı da olumsuz etkiliyor. Sadece 20.000’lik bir nüfusa sahip olan kasabayı istila eden böcekler “yamyam böcek” olarak isimlendiriliyor. Her birinin kan kırmızı renge sahip olduğu gözlemlenen bu yamyam böcekler, bulundukları lokasyona da oldukça rahatsız edici seviyede kötü bir koku yaymasıyla da biliniyor. Söz konusu böceklerin kasaba genelinde mağazalarda, evlerde ve açık alanlarda her yere yayılmış durumda olduğu gözlemlendi.

Kasaba halkı ise ellerine aldıkları küreklerin yanı sıra kar küreme aracı gibi dev sistemler ile bu böcekleri kovmaya çalışıyor. Ancak sayılarının oldukça yüksek olmasından mütevellit, yapılan hiçbir işlemde kani olunamıyor.

Araçların Kaymasına Neden Oluyor!

Söz konusu böceklerin kasabada yarattığı bir başka sorun ise yolları kaygan hale getirmesi oldu. Zira araçların tekerlekleri altında ezilen milyonlarca böcek, yol üzerinde sanki yağ dökülmüşçesine kayganlık yaratıyor. Bu nedenle kasaba ve çevresinde araçların otoyollarda sağlıklı ve güvenli bir şekilde ilerleyebilmeleri dahi sıkıntıya girmiş durumda. Sosyal medya üzerinden yaşanan bu doğal afete ilişkin son derece tedirgin eden ve ürperten videolarda sıklıkla paylaşılmaya devam ediliyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.