BİMER Başvuru Sorgulama Numaramı Unuttum | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

BİMER Başvuru Sorgulama Numaramı Unuttum

BİMER, Başbakanlık İletişim Merkezi demektir. BİMER ile birlikte Başbakanlık bireylerin sorunları, talepleri ve şikayetlerine daha kısa sürede, doğrudan yanıtlar verebilmek ve konuyla alakalı sorunların çözümleri hakkında sosyal platformu etkin bir şekilde kullanarak bizlere bu anlamda kullanabileceğimiz online uygulamalar sunmaktadır. Doğrudan Başbakanlık tarafından kontrol edilen bu uygulama sayesinde bireyler sorularına ve sorunlarına doğrudan yanıt alabilmektedirler. Bu sayede bireyler hızlı bir şekilde problemlerini çözebilmektedir.

BİMER uygulamasının ise bizlere sağlamış olduğu birçok yarar bulunmaktadır. Kişiler bu uygulama sayesinde doğrudan Başbakanlığı’ndan bilgi edinme kanunu kapsamında kamu kurumları ve valiliklerden talep edebilecekleri bilgileri kolaylıkla edinebilmektedir. Ayrıca, kişilerin kamu kurumları kapsamında oluşan istek, şikayet ve önerileri de bu uygulama aracılığı ile doğrudan Başbakanlığa iletilmektedir.

Bu uygulama sayesinde Başbakanlık, halkımıza daha iyi ve hızlı bir hizmet vermeyi amaçlamaktadır. Ancak bazı kişiler başvuru işlemleri ve sonrasındaki sorgulama işlemlerinde bazı sorunlar yaşamaktadır. Bu durumda oluşan sorunlardan birisi de BİMER başvuru sorgulama numaramı unuttum işlemidir. Kişiler böylesi bir durumda yapmış oldukları başvurularının sonuçlarını görememektedir.

BİMER Başvuru Sorgulama Numaramı Unuttum, Ne Yapmalıyım?

Eğer uygulamaya girmek için BİMER başvuru sorgulama numaramı unuttum diyorsanız yapmanız gereken sadece bir işlem bulunmaktadır. Bimer başvuru sorgulama işleminizi yapabilmeniz için başvuru sayısını bilmeniz gerekmektedir. Eğer BİMER başvuru sorgulama numaramı unuttum diyorsanız, birimle iletişim kurmanız gerekmektedir. Sonrasında gerekli olan numaranızı edinebilirsiniz.

BİMER Başvuru ve Sonucu Sorgulama İşlemini Nasıl Yapabilirim?

BİMER başvuru işlemlerinizi yapabilmeniz için ilk olarak yazımızın devamında bulunan ilgili bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir. Açılan ekran üzerinden öncelikle e-posta adresinizi ilgili yere girmeniz gerekmektedir. Ardından “Başvuru Yap” butonuna tıklayınız. Bu işleminizin ardından başvurunuzu E-Posta adresinize gönderilen linke tıklayarak tamamlamanız gerekmektedir.

Adsız

BİMER başvuru sorgulama işleminizi yapabilmeniz için de sizlere sunulmuş olan 2 farklı seçeneğiniz bulunmaktadır. Bunlardan birisi BİMER’in resmi internet sitesi ile yapacak olduğunuz sorgulama işlemi iken, diğeri ise, E-Devlet sistemi üzerinden yapacak olduğunuz sorgulama işlemidir.

BİMER uygulaması ile birlikte sorgulamalarınızı yapmak için yazımızda bulunan ilgili bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir. Açılan ekran üzerinden T.C kimlik numaranızı ve başvuru sayısını girmeniz yeterli olacaktır.

Adsız

Eğer kimlik bilgilerini vermeden başvuru yaptıysanız ise, sayfada bulunan ilgili kutucuğu işaretlemeniz gerekmektedir. Bu aşamadan sonra ise, başvuru tarihinizi ilgili yere girmeniz gerekmektedir.

Adsız

Tüm bu işlemlerinizi eksiksiz ve doğru bir şekilde yapmanız ile birlikte “Sorgula” butonuna basmanız yeterli olacaktır.

BİMER Başvuru Yapmak ve Sonucunu Sorgulama İşleminiz İçin TIKLAYINIZ!

Bir diğer seçeneğiniz ise, E-Devlet sistemi üzerinden yapacak olduğunuz işlemlerdir. Ancak E-Devlet sistemi üzerinden yapacak olduğunuz işlemler için E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. E-Devlet şifrenizi edinebilmek için, herhangi bir PTT şubesine gitmeniz gerekmektedir. Bu kapsamda sizlerden sadece kimlik bilgileriniz ve 2 TL işlem ücretini ödemeniz istenecektir. Bu adımların ardından kapalı bir zarfın içerisinde E-Devlet şifrenizi edinebilirsiniz.

E-Devlet şifrenizi aldıktan sonra BİMER başvuru sonucunu sorgulama işleminiz için öncelikle yazının sonunda bulunan bağlantı adresine tıklamanız yeterli olacaktır. Uygulama üzerinden ilk işlem olarak “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna basmanız gerekmektedir.

Adsız

Bu işleminizin ardından değişen sayfa ile birlikte T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi girmeniz gerekmektedir. Sonrasında, “Sisteme Giriş Yap” butonu ile birlikte uygulamaya girişinizi tamamlayabilirsiniz.

edevletson

Tüm bu işlemler ile birlikte sonuçlarınıza kolaylıkla ulaşabilirsiniz. E-devlet sistemi üzerinden giriş yapabilmeniz için aynı zamanda sizlere sunulmuş olan diğer seçenekleri de kullanabilirsiniz. Bunlar; Mobil İmza, Elektronik İmza, T.C Kimlik kartı ve İnternet Bankacılığı seçenekleridir.

Bu online uygulamalara ek olarak istediğiniz bilgiyi yine ALO 150 hattı ile ulaşarak aynı zamanda da sorunlarınızı iletebilirsiniz.

E-Devlet Şifresi İle BİMER Başvuru Sonucunu Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.