BİMER BAŞVURU SORGULAMA | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

BİMER BAŞVURU SORGULAMA

Başbakanlık İletişim Merkezi yani BİMER bünyesinde her türlü istek, şikayet ve dilekleriniz hakkında başvuruda bulunabilirsiniz. Eğer sizde Başbakanlık İletişim Merkezi yani BİMER’ e başvuruda bulunmuş ve bu başvurunuz hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız BİMER başvuru sorgulama uygulamasını kullanabilirsiniz. Bu uygulamadan yararlanmak için tek yapmanız gereken yazının sonunda yer alacak olan linke tıklamak olacaktır. Daha sonra ise açılacak olan sayfada aşağıda verile sıraya göre sizden istenilenleri yapınız. İstenilenleri sırası ile yaptıktan sonra artık sizde BİMER başvuru sorgulama işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız.

BİMER Nedir?

Başbakanlık İletişim Merkezi ya da hepimizin daha genel kullanım şekline göre BİMER vatandaşların istek ve şikayetlerini bizzat başbakanlığa iletebilmelerini amaçlayarak oluşturulmuş web tabanlı bir sistemdir. 20.11.2006 tarihinde Resmî Gazete de yayınlanmasının ardından “Doğrudan Başbakanlık” sloganı ile hayatımızda yerini almıştır.  4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu ve 3071 sayılı Dilekçe hakkı kanunu kapsamında vatandaşlar BİMER üzerinden düşüncelerini yetkili birime bildirmektedir. BİMER e dilekçe yazan vatandaşların dilekçelerinin işleme alınması için bilgilerini eksiksiz ve doğru olarak yazmaları gerekmektedir. BİMER üzerinden isteğinizi bildirmenin üç yolu vardır. Bunlardan ilki www.bimer.gov.tr resmi internet sitesi üzerinden dilekçenizi yazıp göndermektir. İkinci yöntem ise telefon ile başvuru yapmaktır. Bu yöntem de son derece kolaydır. 150 numaralı hattı arayarak BİMER çağrı merkezine talebinizi iletebilirsiniz. 150 yi arayarak yaptığınız BİMER başvurusu ilin valiliğinde ki halkla ilişkiler görevlisi tarafından kayıt altına alınır ve sisteme girilir. Telefon ile yaptığınız başvuruda BİMER personeli sizden T.C. Kimlik Numarası ve Anne Kızlık Soyadının ilk ve son harfleri bilgilerinizi isteyecektir. Bu bilgileri eksiksiz olarak vermeniz halinde diğer bilgileriniz MERNİS sisteminden otomatik olarak alınır. 150 üzerinden yaptığınız BİMER başvuruları acil numaralara girmediği için ücrete tabidir. Hem sabit hatlardan hem de cep telefonlarından 150’ yi aramak ücret açısından sabit bir telefon hattını aramakla eşdeğerdir. Üçüncü ve son yöntem ise mektup yazarak başvuru yapılmasıdır.

BİMER Görevleri Nelerdir?

BİMER in şüphesiz ki en temel görevi halk ile devlet arasında iletişimin sağlanmasıdır. BİMER bu hususta halk ile devlet arasında adeta bir köprü vazifesi üstlenmektedir. BİMER üzerinden vatandaşlar kamu kurum ve kuruluşları hakkında veya bu kuruluşlarda çalışan personeller hakkında şikayetlerini dilekçe ile yetkili mevkilere bildirebilirler.

BİMER Adres Bilgileri

Adres: T.C. Başbakanlık Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı
Kızılay Ek Bina B.Blok P.K.:06640 Kızılay/Ankara

Telefon Numarası: 150

Faks :0312 422 26 67

BİMER Başvuru Sorgulama Nasıl Yapılır?

BİMER başvuru sorgulama nasıl yapılır? sorusuna cevap arıyorsanız bu yazıda sizlerle bu konuyu paylaşacağız. Yazının sonunda yer alan linke tıkladıktan sonra açılacak olan sayfada ilk olarak TC kimlik no yazan bölüme TC kimlik numaranızı eksiksiz ve doğru bir şekilde giriniz. TC kimlik numaranızı girerken dikkatli olmanızı tavsiye ederiz TC kimlik numaranızı yanlış girdiğiniz taktirde ilgili sorgulama işleminiz gerçekleşmeyecektir. TC kimlik numaranızı girdikten sonra yapmanız gereken ikinci işlem ise başvuru sırasında size verilecek olan başvuru numarasını ilgili alana girmektir. Başvuru numaranızı da eksiksiz ve doğru bir şekilde girdikten sonra sorgula butonuna basarak sorgulama işleminiz yapabilirsiniz.

4

Eğer TC kimlik numarası vermeden işlem yaptıysanız ilk olarak açılan sayfanın sağ tarafında yer alan “Kimlik Bilgilerimi Vermeden Başvuru Yaptıysanız Seçiniz” yazısının yanında yer alan kutucuğa tıkayınız. Daha sonra ise karşınıza başvuru tarihi ve başvuru sırası isteyen sayfa çıkacaktır. İlgili alanlara başvuru tarihi ve sırasını da yazınız. Başvuru tarihi ve sırasını yazdıktan sonra artık BİMER başvuru sorgulama işlemini yapmış olacaksınız.

5

BİMER Başvuru Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

E Devlet Üzerinden BİMER Başvuru Sonucu Sorgulama

Hayatımızın birçok alanında adeta bir kurtarıcı rolü üstlenen e devlet sistemi BİMER başvurularında da kullanılabilmektedir. BİMER başvuru sonucunuzu öğrenmek, başvurunuzun hangi aşamada olduğunu takip etmek isterseniz yapmanız gereken işlem son derece basittir. Bu işlem için öncelikle e devlet sistemine giriş yapılması gereklidir. Bunun için ise e devlet şifresine sahip olmanız gerekir. E devlet şifresi PTT şubelerinden 2 TL karşılığında temin edebileceğiniz bir şifredir. E devlet şifresini bir sefer almanız yeterlidir yani yapacağınız her işlem için yeni bir şifre almanız gerekmez. E  devlet üzerinden BİMER başvuru sonucunuzu görüntülemek için ilk olarak aşağıda vermiş olduğumuz adrese giriniz. Devamında T.C. kimlik numaranız ve e devlet şifreniz ile kimlik doğrulaması yapmanız gerekecektir. Doğrulama işleminin ardından uygulamaya git bağlantısını açmalısınız. Bu yöntemle BİMER başvurunuzun hangi aşamada olduğunu öğrenebilirsiniz.

E Devlet Üzerinden BİMER Başvuru Sonucunuzu Öğrenmek İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

BİMER Başvuru Formu Doldurma

BİMER yani Başbakanlık İletişim Merkezi, vatandaşların sorunlarını iletebilmesi için devlet tarafından oluşturulan bir sistemdir. BİMER online hizmet sayesinde şikayetlerinizi bildirmeniz mümkündür. Eskiden kamu kuruluşlarında uzun kuyruklarda sıra bekleyerek yaptığınız işlemleri artık internet üzerinden oldukça kısa sürede yapmanız mümkündür. Bu sayede zamandan tasarruf etmeniz sağlanmaktadır. Başbakanlık İletişim Merkezi uygulaması bir çeşit halka ilişkiler uygulamasıdır. Bu hizmet ile birlikte halk ile devlet arasındaki iletişimin sağlanması kolaylaşmıştır.

BİMER üzerinden istek ve şikayetlerinizi bildirmek istiyorsanız, BİMER resmi sitesine giriş yapmalısınız. BİMER sitesi üzerinden sağ üst köşede göreceğiniz Başvuru Yap butonuna tıklayınız.Sonrasında e-postanızı yazınız. E-postanızı ilgili kısma yazdıktan sonra Başvuru Yap butonuna tıklayınız. Daha sonra e-posta adresinize gelen linke tıklayınız. Linke tıklayarak e-posta doğrulama işleminizi yaptıktan sonra link üzerinden BİMER başvuru formu doldurma işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. BİMER başvuru sonu kaç günde belli olur? diye soracak olursanız BİMER başvurularının değerlendirilmesine göre bu süre farklılık göstermektedir.Fakat genel olarak 1 hafta ile 10 gün arasında size cevap gelecektir. Başbakanlık BİMER başvuru sorgulama işleminizi de BİMER resmi sitesi üzerinden yapabilirsiniz.

BİMER Başvuru Formu Örneği

BİMER üzerinden istediğiniz kurum ile ilgili istek ve şikayetlerinizi bildirebilirsiniz. BİMER başvurularınız için BİMER resmi sitesini kullanabilirsiniz. BİMER resmi sitesi üzerinden e-postanızı girerek Başvuru Formuna ulaşabilirsiniz. Başvuru formu örneği aşağıdaki görselde bulunmaktadır.

İnternet üzerinden yapacağınız BİMER başvurunuz için gerekli başvuru formunda bazı bilgileriniz istenmektedir. Görselde de göreceğiniz gibi sizden istenen bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde girmelisiniz. Bilgilerinizi girdikten sonra yapmış olduğunuz müracaata cevap alabilirsiniz.

BİMER Başvuru Sorgulama Numaramı Unuttum

BİMER resmi sitesi üzerinden başvurunuzu yaptıktan sonra BİMER başvuru sorgulama sonuçlarınıza ulaşmak için yine BİMER resmi sitesini kullanmanız gerekecektir. Fakat BİMER başvuru sorgulama işlemi için başvuru sorgulama numarası gerekecektir. Eğer BİMER başvuru sorgulama numaranızı unuttuysanız bu yazıda sizlerle bu durumda ne yapabileceğinizi paylaşacağız.

BİMER başvuru sorgulama işlemi için gerekli olan başvuru sorgulama numarasını unuttuysanız, birimle iletişime geçmeniz gerekmektedir.BİMER başvuru no sorgulama işleminizi yaparak gerekli olan numarayı tekrar aldıktan sonra BİMER başvuru sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. BİMER ile iletişime geçmek için BİMER başvuru sorgulama telefon numarasına ve diğer iletişim bilgilerine BİMER resmi sitesi üzerinde göreceğiniz İletişim adlı butona tıklayarak ulaşabilirsiniz.

BİMER Başvuru İptali Nasıl Yapılır?

Yapmış olduğunuz bir BİMER başvurusunu sonradan iptal edebilmeniz mümkündür. BİMER başvurunuzun iptal edilmesi için yapılması gereken işlem yeni bir BİMER başvurusunda bulunmaktır. Bu hususta yapacağınız yeni başvuru da iptali istenilen başvurunun tarih ve sayısı belirtilmelidir.

YORUMLAR

 • yakup öztürk 10 Haziran 2016 09:52

  başvuru sonucunu neden göstermiyor anlamadım

 • Mehmet demir 24 Ağustos 2016 20:37

  Muğla milas ören bölgesinde akaryakıt istasyonu bulunmaktadır haftada gaz almak için 45-50km gidip depoyu doldurup geliyoruz oda yolda yarısı bitiyor bilgilerinize sunarım bu mağduriyet giderilsin lütfen

 • Zühtü Güzyurdu 24 Ağustos 2016 23:38

  Çiftcinin tarım kredikooperatif ve ziraatbankasındaki borçları ertelendimi yada bu ismini verdiğim yerler çiftciyi gerisin geriye kapıdan dönderiyorla öyle birşey yok diye.Eğerki erteleme yoksa çoğu çiftciye haciz gelir batar kuraklıktan çiftciler bitik hiç birşey yok olmadı.Bende birçiftci olarak öğrenmek istiyorum lütfen yardımcı olurmusunuz…

 • AYHAN ERGENÇ 29 Ağustos 2016 12:49

  SAYGIDEĞER BÜYÜKLERİMİZ BEN YÜZÜNCÜ YIL ÜNİVERSİTESİ ÖZALP MESLEK YÜKSEK OKULU LABORATUVAR BÖLÜMÜ MEZUNUYUM BAKANLIĞIMIZIN LİSANS TAMAMLAMA HAKKI TANIMASIYLA İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK YÖNETİMİ BÖLÜMÜNE KAYIT YAPTIRDIM BİR HAFTA SONRA OLUMSUZ CEVAP GELDİ BENİM GİBİ YÜZLERCE ARKADAŞIM AYNI DURUMDAN ŞİKAYETÇİ ÖNCELİKLE OKULUMUZUN YANİ ÖZALP MESLEK YÜKSEK OKULUNUN LABORATUVAR BÖLÜMÜNÜN İSMİ NETLİK KAZANMASI AKABİNDEDE LİSANS TAMAMLAMA KONUSUNDA BİZE YARDIMCI OLUNMASINI BİLGİLERİNİZE ARZ EDERİM ÇOK TEZAT BİR DURUMLA KARŞI KARŞIYAYIZ SAĞLIK BAKANLIĞI LİSANS TAMAMLAMAMIZ İÇİN VERDİĞİ HAKTAN YARARLANAMIYORUM

 • ferhan 30 Ağustos 2016 13:27

  Üyelik formumun ve hiç bir imzamın olmadığına dair il dernekler müdürlüğünün resmi yazısı da var. Onu atamadım.

  Bu konuda devletimize güveniyoruz. Umarız sağlıklı araştırma yaparlar.

 • MURAT BEZ 30 Ağustos 2016 21:20

  2014 de dgs ile 1106 kisi hukukcu alindi
  2016 da dgs ile 600 kisi hukukcu aliniyor.
  Bu adaletsizlik ve 2800 hakim savci atilip acik olusmasini zagliyor yok.bu yuzden 1500 e kontenjanlarin cikarilmasini istiyoruz.

 • Selim Residi 31 Ağustos 2016 10:59

  Ben Afganistandayim ve Afganim dogal olarak T.c kimlik numaram yok sikayetimi nasil iletebilirim lutfen yardimci olun.

 • sefer yartaşı 1 Eylül 2016 11:36

  İyi günler:
  Farklı bir araçın her gün düzenli olarak
  Mahmutbey gişelerinden giriş yapıp Hadımköy gişelrindençıkış yapıyor
  sabah akşam giriş çıkış yapmaktatır.
  cihazlarda problem oldugunu düşünmekteyim.
  Araçın giriş çıkış yaptığından dolayı mesaj gelmektedir.
  2 Haftadır aramama ramen net bir sonuç alamadım
  Gereğinin yapılmasını istiyorum.

 • Sedat usta 3 Eylül 2016 13:16

  Bu ülkede adalet zenginden yanamıdır kapanmış dosya tekrar Nasıl bozuluyor aldığım tazminatı geri istiyorlar

 • Şerife Karakaş 7 Eylül 2016 16:47

  Ben ve arkadaşlarım iskur işçisiyiz Antalya nın Akseki ilcesi orman işletme şefliği nde çalışmaktayız. Maaşlarımizi zamanında alamıyoruz, çok geçikiyor. Şöyle ki çalıştığımız ayın maaşını diğer ayın 16 sından sonra, hatta 20 sinden sonra aliyoruz, bilgilerinize sunar bilgilerinizi bekleriz,

 • Gökhan Eynur 8 Eylül 2016 10:07

  Adana yüreğir yenidoğan mahallesinde oturuyorum 35 senedir her bayram hayvan kokusundan evimizde yemek yiyemez olduk sokaklar hayvan pazarı oldu belediye zabıtaları bunlara göz yumuyor belediye zabıtaları lütfen görevinizi yapın ırk dil din ayrimayrımı yapmayın herkese eşit anladınız

 • Dilek Yılmaz 9 Eylül 2016 16:09

  İzmir’in Menemen İlçesi, Uğur Mumcu Mahallesi, 1265/1 Sokak, No:20 (Halk Pazarı Yeri Arkası) adresinde 3-4 aydan beri faaliyetini sürdüren bir fırın işletmesi ekmek, simit, diğer unlu mamüllerin tümünü üretip satmakta ve Belediyeden iş yeri açma ruhsatı almadan ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın izni olmadan üretim yapıp faaliyetini sürdürmektedir.

 • HAKAN ÇELİK 19 Eylül 2016 16:03

  ANTALYA İLİ KORKUTELİ İLÇESİ ÇOMAKLI MAHALLESİNDE BULUNAN 155 ADA 1 PARSEL ORMAN VE MALİYE HAZİNESİ OLUP GASP EDİLMEKTEDİR VE BUNA İSTİNADEN MEVCUT YOL GÜZERGAHINI BOZMUŞTUR.
  İLGİLİ KURUMLAR İLGİLENMEMEKTEDİR.GEREĞİNİN YAPILMASINI ARZ EDERİM.

 • Nesli 20 Eylül 2016 12:37

  Özel harekat alımında lütfen bayan alımıda olsun yiğitlik cinsiyette değildir, lütfen harcamayın vatansever insanları nolur bayan alımıda olsun..

 • Raziye Ertural 22 Eylül 2016 13:34

  Ankara Keçiören aşık paşa caddesindeki yıldız kebap ile ilgili şikayetimizi Keçiören belediye zabıta sına bildirdiğimiz halde gelen görevliler hiçbir müdahale de bulunmadilar evlerimizin içine duvarlarimiza kadar yağlı kurum giriyor çok mağduruz bina olarak ilgilenmenizi rica ediyorum çünkü cidden bunaldik rica ediyoruz sahibine gülüp geçiyor devletin zabıtası geliyor bişey yapmadan gidiyor Teşekkürler

 • Ayşe Fatma DAĞDEVİREN 24 Eylül 2016 12:33

  gazi antep sultan selim mahallesinde oturuyorum elektirik faturaları çok yüklü geliyor kullandığımız elektirik 65 tl ama gelen fatura 122 tl bu kadar farkmı olur ya insaf diyorum hani vergi 15 tl felan olsa anlıyacamda yarı yarı ya fark korkumuzda eletirikli süpürge felan kulanmıyoruz onlar bizim için lükse kaçıyor artık

 • Yaşar SARIGEÇİLİ 27 Eylül 2016 21:35

  adana imamoğlu ilçesi üçtepe ortaeğriçam mahallesinde imam hatip olarak görev yapmaktayım. cami lojmanının dar olması nedeni ile öğretime kapatılan okul lojmanını onrım yaparak taşındım resmi o larak muracaatta bul undum resmi izinli olarak bana devredildibaya.şimdide kira talep edilmektedir kullanılır hal yazemı bize getirilmiş olan lojmandan kira talep edilmesi revamı.ihtiyaç olduğunda çıkarılmak üzere diye MEB İN KAYMAKAMLIK ONAYLI YAZISI DA ELİMİZDE TARAFIMA BİLGİ VERİLMESİNİ ARZ EDYORUM.

 • mehmet tatlı 28 Eylül 2016 10:39

  Ben ve benım gıbı askerlık vazıfesını yapmamıs bırçok üniversite mezunu var. Özel Harekat alımı şartlarından askerlık şartını kaldırılmasını ıstıyorum.bızlerı magdur etmeyeceğinizı umuyoruz…

 • hacı muro 29 Eylül 2016 10:35

  kastamonu abana ilçesi tahsin coşkan caddesi üzerindeki cafe ine adlı mekanın önünden 1 insan dahi zor geçiyor kimin çalıştırdığı belli değil çalışan farklı işletme sahibi farklı ve bu kadar rahatlar.başka esnaflar olunca zabıta başına dikilir ama bu mekana hiçbiri birşey demiyor çünkü işleten belediye personeli işleten diyorum ama işletme başka kişilerin üzerine bildiğim kadarıyla yetkilileri göreve davet ediyorum

 • Berat hoca 2 Ekim 2016 04:50

  Diyanet işlerinin 24 saat açık kalmasını istiyorum. D.i.başkanınında haftada bir gün nöbet tutmasını istiyorum. Madem camilerin 24 saat açık kalmasını istiyor beyefendi..

 • Adnan kulakcı 4 Ekim 2016 10:01

  Sakarya ilinde 15 temmuz öncesi S plaka dağıtımında belediyenin ulaştırma daire heyetinin çok adaletsiz ve taraflı dağıtım yaptığını akp il başkanımızın bizzat görüşmesine rağmen gerçek usül vergi kaydıma basit usulmuş gibi oda kaydı olmadan fatura kesemez diyerek red vuran ve bunun gibi birçok insanın hakkını yoyerek mağdur eden be il başkanının doğrularını bile kabul etmeyen ve iki sefer değiştiği söylenen bu heyetin araştırılmasını plakaların fetöcu guruplara verilip verilmediğinin araştırılmasını mağduriyetimizin giderilmesini arz ederim.

 • hanife ayas 8 Ekim 2016 11:58

  şırnak otuyoruz gvenlik nedeniyle kpps yerimiz başka ile verilmiş maddi nedenlerden dolayı gitmekte zorlaniyom yardımcı olsaniz sevinirm

 • ali erdem 8 Ekim 2016 23:20

  1995 tarihinde yaptığım 3 katlı evime beledıye tarafından gelıp ceza yazdılar ben vergımı ödedığım halde su elektirik doğalgaz faturası ödediğim halde bu cezayı neden ev ne amaçla uyuladığı anlam veremıyom bunun araştılmasını ve bu cezanın kaldıılmasını arz ederım

 • hüseyin Akçakaya 14 Ekim 2016 14:28

  K.maraş Türkoğlu ilçesinde gazi osman pasa mah istiklal caddesi asvaltin bozukluğundan dolayı bazı hanelerin suyu birikmektedir muhtara başvurulduğu taktirde hic bi işlem yapılmadı (koku)nedeniyle cevre rahatsızlığı yaşanmaktadır gereğinin yapılmasını arz ederiz

 • Orhan 15 Ekim 2016 15:30

  Sikayet sonuçlari kaç gun icerisinde belli olur ve sonuclari nerden öğrenebilriz?

 • nuray gormez 18 Ekim 2016 16:26

  15 temmuz darbe gecesının ardından 18 temmuz da sanlıurfa da görev yapmakta olan abim mustafa görmez ın sucsuz olduguna magdur olduguna ınanıyoruz unıversıte yıllarında maddı ımkansızlıktan yer yer okuluna bıle gıdemeyen mecbur kaldıgı ıcın kalacak yerı olmadıgından bır sure cemaatın yurdunda kalmak zorunda kalan abımıın yurttan ayrıldıktan sonra kesınlıkle cemaatle bır ılışkısı olmamıstır.ayrıca yakın zamanda da cemaetle ilişkisi olmadıgına daır imzalı ıfadesını vermıstr. esı ve uc cocugu oturdukları evden ayrılmak zorunda kaldılar esı 3.bebegını 20 gun gıbı kısa bır sure önce dunyaya getırmııstr cocukları ve esı zor durumdadır abım mustafa görmrez ın dosyasının tekrar ıncelenmesını bu esnada adlı kontrol sartı ıle yargılanmasının tutuksuz olarak devam etmesını ve bunun ıcın geregının yapılmasını arz ederım

 • ümüt görmez 18 Ekim 2016 16:34

  14 ay boyunca asoy şirketınde ayhan aksoy ıdrıs aksoy ıle ınsaaat işinde calıştım . yazın sıcagı kısın sogugu demeden gecen aralık ayaından berı toplamda 3100 tl alcagım ..param kalmıstr. araliktan berı paramız ödenmemiştr.ayrıca ödeme gununu bugun yarın dıye bızlerı sureklı olarak oyalamaktadır.işteen ayrıldıktan sonra ne paramı ne de tazmınatımı ödemedıler.magdur oldum sız buyuklerımızdenn yardım etmenızı rıca edıyorm geregının yapılmasını arz ederm

 • Reyhan elkoca 19 Ekim 2016 14:07

  İyi günler
  Ben üniversiteyi kazandim ve kayıt herşeyimi yaptım ancak tek dersten dolayi liseden mezun olamadim . Sadece tek dersten dolayi diplomamı alamıyorum . 31 araliga kadar geçerli belge istedi üniversite ama bizim okul müdürü şubatta diplomayi vereceğini belirtti . 2 sinav oldu ama ben onlara giremedim bazı sıkıntılar yüzünden ve şubatta değilde erken tarihe alırmisiniz sadece tek dersten dolayi şuan universiteye gidemiyorum ..

 • ÜMİT 20 Ekim 2016 00:33

  Adanada serat özel güvenlik şirketinden sahibi murat güldaştan şikayetçiyim yıllık izin ucretimi vermediler beni isten atmak tazminat vermemek icin tuza dusurup istende çıkardılar çıkış kağıdı zorla imzalatmaya kalktılar ben imzalamadim beni git naparsan yap vermiyoruz parani dediler yıllık izinde çalıştım paraya ihtiyaçtan hasta sekilde çalıştım ama beni kandirdilar parami vermediler sesimi duymanizi istiyorum

 • ercan ilhan 27 Ekim 2016 13:28

  Kızım Tavas sağlık meslek lisesi 10.sınıf öğrencisi,tavas da özay gönlüm fen lisesinin devlete ait yurdunda kalıyor,şu anda işsizim yurt ücretini ödeyemiyorum ya bana zaman verin yada imkanım dahilinde taksit li ödeyeyim dedim kabul etmiyorlar.il,ilçe milli eğitim,tavas kaymakamı ve okul idaresi ile görüştüm hiçbiri bana yol göstermedi.ücreti ödemezsem çocuğumu yurttan atacaklar devlet yurdundan.yahu Allah aşkına bu nasıl devlet.o zaman ben çocuğumu alıp gideyim okumasın.Paran yoksa hiçbir hakka sahip değilsin bu memlekette.

 • Hatice Mültici 30 Ekim 2016 14:19

  SESIMI DUYUN BEN BIR ANNEYIM!!
  Ben Amanyadayim oglum Turkiyede yasiyor Sehit serkan talan da Antakyada okuyor.Oglum okul disinda bir akraniyla kavga ettiginden dolayi okul muduru Besim bey oglumu okuldan atmaya kalkisiyor oysa ben okuldan uzaklastirilir diye beklerken oglumu atmak icin bu durumuda siciline kaydetmek icin ellerinden geleni yapacagini soyluyor neden Sistem bu sekildemi yurutuluyor.Ben telefonla konustum besim beyle bir anne olarak yalvariyorum dedim uzaklastirilmasin derslerinden geri kalmasin diye konustum o ise oglumu okuldan atacakmis sesimi duyun burda cok kotu bir haldeyim

 • emre 30 Ekim 2016 15:23

  Özel harekat alımları kapsamında 28 yaş sınırı Askerlik hizmetini tamamlamış lise ve dengi düzeyi yürürlüğünün aynen devam etmesini ve bir an önce alımların başlamasını şiddetle arz ediyorum.

 • emrah 30 Ekim 2016 23:10

  Bitlis eren universitesinde okuyorum kyk beni 2014 olarak giriş yılı olarak kaydetmis ama ben 2015 girisliyim o yüzden simdi bursum kesilmis durumda dilekçe yazıp gönderdim ama hala olmamis zor durumdayim yardımcı olursaniz sevinirim bu sorunu hallettmenizi rica ediyorum

 • RAMAZAN ELÇİ 1 Kasım 2016 00:32

  böyle bir saçmalık yok resmen vatandaşi keriz yerine katiyorlar maden hgs cezam var da neden 17 ay bekliyorsunuz?
  tabiki 10 katı ceza yazalım diye bu durumla kim ilgileniyorsa biran önce bil el atsın lütfen gereginin yapılmasını arz ederim

 • RAMAZAN ELÇİ 1 Kasım 2016 00:39

  22 tl hgs borcum var 17 ay bekletiyorlar sonra kapıma bir postacı geliyor ve hgs borcunuz var diyor ve borcum 22 tl faizi ise 222 tl toplamda 242 tl borç gelmiş ..
  ben turuzumde çalişan biriyim ve koca sezonda 4 ay çalişmişim 1 aydir da boşum yani gelecek sezon 5 aya kadarda işim yok ama hgs de mileti dolandıracak diye ugraşiyor kim bu ghs ile ilgileniyorsa bu duruma bir el atsın lütfen 17 ay bekleyipte 22 tl yi 242 tl olarak karşimiza çikarmasınlar ..sizden cvp bekliyorum gereginin yapılmasını arz ederim…

 • Nurcan katipoglu Özdemir 3 Kasım 2016 23:16

  Sayın büyüklerim ben 3 yetim çocuk bakıyorum oğlum iş siz Trabzon’daki vekilere ulaşmaya çalıştım ama olmadı yüküm çok ağar asgari ücret çalışıyorum ev kira evde suyum kesik napacagim bilmiyorum bi yardım etseniz kirami bile veremiyorum bir annenin feryadı bu

 • uzman 4 Kasım 2016 00:03

  Tsk 20 yil uzman erbas olarak hizmet etmiis bizleri yas haddi nedeniyle meccburen msb bagli sivil memur olarak resen emekli edilmis bulunmaktayiz asil meslegimiz olan uzman erbas emeklisi olamak 6000sayilli kanunun buna uygun olmadigi gerekcesiyle butun emegimiz elimizden alinarak 20 yilda kazanmis oldugumuz haklar yok sayilarak madur edilmekteyiz hakkimiz olan uzman erbas kimligi ile uzman erbas emeklisi olmak uzman erbaslarin sahip oldugu her turlu mali ve sosyal ekonomik iyilestirmeden ayni sekilde gerekirken uzman erbas emeklisi ile5_6 ay memurluk yapti diye 300_400 tl gibi maddi kaybimizin duzeltilmesi memurluktan emekligi kabullenmemiz mumkun degildir uzman erbaslara verilen 10 subat ta resmi gazetede yayinlanan yururluge giren6663 sayli kanun 17inci ek gostergeyi iceren maddenin gerekli yasal duzenlemenin yapilarak hak kaybimizin giderimesi ve bu ayrimciligin bir an evvel kaldirilmasi arzu etmekteyiz bu maduriyetimizin giderilsini istiyoruz tesekkurler

 • Bilal 7 Kasım 2016 23:34

  Ben sakaryanın karasu ilçesine bağlı kuyumcullu mahallesi salıkkaya yeni mevkii den yazıyorum bizim mahallede yıllardır enerji sorunu var çok kez şikayette bulunduk ama gelip bakıp gidiyolar bişey yaptıkları yok elektirikli cihazlarımız enerji düşüklüğü nedeniyle yanıyor lütfen yardımcı olurmusunuz

 • ceyhun gülçe 11 Kasım 2016 12:27

  kelkit güzyürüdu köyünde hibe başvurusundan hibeye 2 aileye büyük baş verdiler ama hibe isteyen aileler küçükbaş büyükbaş gibi hibe istediler ama iki ailye büyük baş çıktı bunun böyle olmasının sebebini bilmiyorum tekrar gözden geçirilmesini arz ederim

 • mehmet aydın 17 Kasım 2016 22:57

  tarım bakanı faruk çelik fındık 11 lira iken fındığınızı satmayın fındık çıkacak dedi şimdi fındık 10 liranın altına düştü sayın bakana bunu hatırlatmak isteriz 2 yıldır fındıkcı madur durumda tarım bakanı çiftcisine sahip çıksın sözünün arkasında dursun fındıkcı acil çare bekliyor

 • serkan 22 Kasım 2016 18:10

  maksimum danışmalık şirketi adında dolandırıcılık yapan bir şebeke var benden bu gün üye olmadığım taktirde üyesiniz diyerek mafya ağazı konuşmalarla para talep ediyorlar benim parayı en kısa zamanda yatırmamı istiyorlar aksi taktirde cezasına katlanacağımı ifade ediyorlar ne yapmam lazım bilmiyorum.

 • burhan 28 Kasım 2016 21:40

  Açık öğretim de 192 olan kredi 150 olsun
  Bi yandan ekmek kavgası bi yandan okumak zor iş hocam olmuyo az destek verin işte bir tohum eşittir bir orman bir dedim diye koca ormanı görmezden gelmeyin
  Ricamı arz edip teşekkürleri mi sunarım

 • Aysegul Gulle 30 Kasım 2016 17:06

  İlgi: Anadolu Üniversitesi Senatosunun 04/10/2016 tarihli ve 7/8 sayılı yazısı
  Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesinin ilgi yazıda almış olduğu karar ile dört (4) yanlış bir (1) doğruyu götürmesi konusunda gerekli düzenlemenin uygulanması sonucu; ölçe, değerlendirme sisteminde 20 soru üzerinden yapılan bir ölçe, değerlendirme sınavında öğrencilere tuzak niteliği taşıdığı ve seviye belirleme dışında öğrencilerin maddi ve manevi kayıp yaşamasına sebebiyet veren bir sisteme dönüşmesine neden olduğu görülmektedir ve öğrencileri hem maddi hem manevi yönde etkilemektedir. Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesinin artık eğitim kurumundan çıkıp öğrencileri bir gelir kaynağı olarak görmektedir. Öğrencilerin Bütünleme ve Dönem Ortası Sonunda Bitirme Sınav hakkı olmadığı ve bu konuda çalışma yapılmasının gerek görülmediği Anadolu Üniversitesinin Açık Öğretim Fakültesinin yanlışların doğruları götürmesi konusunda hızlı karar almasının ne kadar doğru olduğunu ve YÖK’ un ölçme değerlendirme sınavlarında yapmış olduğu değişiklikleri örgün öğrencilerine uygulayıp uygulamadığını yetkililere hatırlatarak, uygulamanın yetkililer tarafından çalışan ve çalışmayan öğrencileri birbirinden ayırmak için yapıldığını savunması, bu açıklamayı yapan kişilerin eğitimci zekalarının yüksek seviyelerine sığınarak, diploma notunun çalışan ve çalışmayan öğrenciyi belirlemenin dışında neye yaradığını kamuoyuna ve tarafıma bildirmesini önemle rica ederim.

 • idris 5 Aralık 2016 06:30

  Eğitim sisteminin rezilliğini düzeltin artık. Gecenin karanlığında çocuklarımızı okula göndermek istemiyoruz. Kış saat uygulaması hatasından vazgeçin. Servislere gönderdiğimiz çocuklarımız kaza yaparsa sorumluluklar acaba kim olacak. Birde öğretmen atamalarında ki mülakat rezaleti düzeltin . Mülakat sadece torpil ve rüşvete yol açıyor . Hak eden alınmıyor sadece yandaş olanı yada adamı olanı alınıyor. Yüce Allah’ın hakk ismiyle yetkileri çağırıyorum , Kaş yapayım derken göz çıkarmayın yoksa Ahirette cezası ağırdır vesselâm

 • Necati kirkpinar 12 Aralık 2016 12:47

  Vergi yapilandirma ilk taksitini vergi dairesi ve internet vergi dairesindeki sikintilardan dolayi odeyemedik ilk taksit icin bi sure istiyoruz tesekkurler

 • zeliha Dalkıran 12 Aralık 2016 20:59

  Öğrenim kredisi çıkmış olmasına rağmen kredim yatmamış . Yaşım tutmadığı için kartı babam teslim almıştı ama tahüt yapmayı unuttuğu için yatmadığını söylediler zor bir durumdayım bu sorun hakkında yardımcı olmanızı arz ederim…

 • mehmet salih bel 13 Aralık 2016 17:10

  MARDİN DERİK VATANDASI OLARARK TEDAŞ ŞIKAYETCIYIZ HIC BIZIMLE ILGILENMIYORLAR ELEKTRIGIMIZ ELEKTRIK OLDUGUNDADA COK YUKSEK BUTUN ESYALARIMIZ YANDI KOMSULARIN ESYASIDA HEO YANDI ALLAH RIZASI ICIN YARDIMCI OLUN COK MAGDURUS

 • Necmettin BEBEK 14 Aralık 2016 13:19

  ZONGULDAK BEÜ tıp fakültesinde annemin ameliyat sonrasında kanında enfeksiyona rastlandığı için önlem ve tedavi amacı ile annem hastanede yatak sorunu yaşanması sebebi ile dört tane hastanın yattığı koğuş tipi odada tedavi edilmeye başlandı. Ameliyat sorası tün değerleri düzgün olan annem şu anda odada tedavi olan diğer hastalardan etkilenmesi ve korkmasından dolayı kalp yetmezliği, solunum ve oksijen yetersilği yaşamaktadır. Fakat neden olduğunu anlayamadığımız sebeplerden dir ki şu anda annemi hiç bir servis kabul etmiyor ve doktorlar arasında yaşanan sorunlar neticesinde ne yapacağımızı bilmiyoruz hastamız iyileşmediği halde taburcu etmeyi düşünüyorlar. Servisler arasındaki çekişmeden hasta zarar görüyor eğer annemin birşeyi yok ise dört gündür gece gündüz neden oksijen maskesine bağlı olarak duruyor.
  yardımcı olmanız dileği ile bilgilrinize arz ederim

 • Hamdi çelik 14 Aralık 2016 22:12

  Kredi kartı sigortası yaptırdım bana söyledikleri işsiz kalırsam 10binliraya kadar biz ödeyeceğiz dediler ama şimdi edemiyorlar mağduriyetimin giderilmesini istiyorum gereğinin yapılmasını arz ederim Hamdi çelik

 • eren 16 Aralık 2016 19:18

  Sayin buyuklerim ben mersin toroslar ilcesinde ikametgah etmekteyim kimsem yoktur isimde yoktur cokmagdur durumdayim evim kira kirami veremedim sizden yardim bekliyorum ben mersin hukumet konaginda dilekcemi yazdim bana hicbir yardim gelmedi vermiyorlar bana surekli calisir haldesin diyorlar benim hastaligin var kise is vermiyo evimde hic esya tok isinaniyorum cokmagdur durumdayim dernekteki calisan persenol bana sana hic bir yardim cikmiyor diyor surekli baslarindan saliyorlar ben bu vatanin bir evladiyim cok fakirim siz buyuklerimden yardim bekliyorum.

 • CİHAN 16 Aralık 2016 22:42

  Üniversite sınavlarında 4 yanlış bir doğruyu götürüyor artık yeni sisteme girmiş zaten zorlukla okuyoruz bide bu şekilde emeklerimiz zayii olmasın LÜTFENN!!

 • Deniz Saglam 1 Şubat 2017 13:43

  Zonguldak çatalağzı Deniz sağlam Bugün Érenenerji insanlarımızı iştençıkarıyor hemde gönülü olarak çıkana 4 maaş teklif ediyor bu insanlar kaçak ocaklarda calismicaksinda ne yapsın ben 10 sene kaçak ocakta çalıştım benim 10 yıllık sigortamı kim ödeyecek bu insanlar nerden ekmek yicek bi çare istiyoruzaman gelin görün memleketimizi biz size oy verdik bizde bu ülkenin bu topraklada büyümüş insanlarız bize bi yol gösterin gelin görün halimizi ne ne haldeyiz 7 tane termik santralin pisliğini biz çekiyoruz genede işsiziz bi çare bekliyoruz SAYGILAR..

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.