Sorgulamalar artık tek çatı altında!

Bir Kadın Cinayeti Daha! Ankara’da Vahşet: Annesini Bıçaklayarak Öldürdü

Her geçen gün aile içi şiddet örneklerine daha fazla şekilde rastlamaya devam ediyoruz. Toplumumuz adına en kutsal saydığımız annelerimiz, son zamanlarda maalesef haberlerde şiddete maruz kalan kişiler olarak yer alıyor. Bunların son örneği olan olay, dün Ankara’ nın Sincan ilçesinde yaşandı. İlçede yaşayan bir kişi, annesini bıçaklayarak öldürdü. Olay sonrasında kısa sürede yakalanan şüpheli, gözaltına alındı.

Bir Kadın Cinayeti Daha Yaşandı

Geçtiğimiz yıllara göre azaldığına yönelik sürekli oranlar verilen kadın cinayetleri, başka kimlikler kazanarak devam ediyor. Toplumumuzun şiddete bu kadar meyilli olmasının, en kutsal ve nahif saydıklarımıza bile saldırmaya başlamamızın ardındaki nedenlerin yoğun araştırma konusu olması gerekiyor. Alınan tedbirler, cezaların yükseltilmesi ve toplumsal hassasiyetin artırılmasına yönelik oluyor. Ancak bu tedbirlerin yeterli olmadığı açık.

Ankara Tandoğan Mahallesi, Fazilet Sokak’ ta yaşayan 53 yaşındaki Zeliha ile 27 yaşındaki oğlu Sefa Yağmur, belirlenemeyen bir sebepten dolayı tartışmaya başladı. Tartışma kısa süre içerisinde önce kavgaya dönüştü. Kavga sırasında oğul Sefa Yağmur, acımadan ve duraksamadan annesi Zeliha Yağmur’ u bıçakladı. Bıçaklama sonrasında daha olay yerinde anne Zeliha Yağmur yaşamını yitirdi.

Şüpheli Gözaltına Alındı

Yaşanan kavga ve bıçaklama sonrasında, şüpheli Sefa Yağmur, henüz olay yerinden ayrılamadan çağırılmış olan Sincan Emniyet Müdürlüğü Asayiş ekipleri olay yerine ulaşarak, şüpheliyi gözaltına aldı. Yaşanan bu olayla ilgili soruşturma devam ediyor. Basit bir haber olarak neredeyse sıradan karşıladığımız bu haberde, bir oğulun anneyi bıçakladığı dehşeti göz ardı edilmemeli.

Önceleri en kutsal saydığımız kadınlarımızın, sürekli bıçaklanarak veya çeşitli şekillerde öldürülüyor olmasının ardında yatan nedenlerinin, açık ve cesur bir şekilde araştırılması büyük önem taşıyor. Yoksa alınan tüm tedbirlere rağmen, maalesef her geçen gün farklı dehşetli cinayetlerle karşılaşmaya devam edeceğiz. Hatta belki bir süre sonra iyice kanıksanmış, olağan asayiş haberlerinden olmaya başlayacak.
Bir anlamda toplumumuzun kangreni durumuna dönüşmüş olan bu sorunu, köklü bir şekilde kesip atabilmemiz gerekiyor. Giderek toplumun geneline etki etmeye başlayan kadın cinayetlerinin ardındaki en önemli gerçek, şiddete giderek daha fazla meyilli insanlara sahip olmamız olarak görünüyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.