Sorgulamalar artık tek çatı altında!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Subayların Mezuniyet Töreninde İsveç’in NATO Üyeliği Hakkında Konuştu!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da 10. Dönem Müşterek Komuta ve Kurmay Eğitimi, 5. Dönem Komuta ve Kurmay Eğitimi ve 12. Dönem Karargah Subaylığı Eğitimi Mezuniyet Töreni’ne katıldı. Katıldığı mezuniyet töreninde bazı açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 10. Dönem Müşterek Komuta ve Kurmay Eğitimi, 5. Dönem Komuta ve Kurmay Eğitimi ve 12. Dönem Karargah Subaylığı Eğitimi’ni başarıyla bitiren 249 subayı kutlayarak, yeni subaylardan beklentileri açıkladı. Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz haftalarda İsveç’in bir eylem sırasında Kur’an-ı Kerim’in yakılmasına izin verilmesinin ardından, NATO üyeliğe kabulünün mümkün olmadığını da söyledi.

Cumhurbaşkanı’ndan Açıklamalar Geldi

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle: “Bugün toplam 249 subayımız mezuniyet sevinci yaşıyor. Mezunlarımız arasında 91 misafir öğrencimiz de bulunuyor. Mezun olan subaylarımızı tebrik ediyorum. Milli Savunma Üniversitemizin faaliyete geçmesiyle vücut bulan sivil asker işbirliğinin derinleştirilmesinde fayda görüyoruz. Üniversitemizin bugünlere gelmesinde önemli rol oynayan rektörümüzü tebrik ediyorum. İnşallah biz de üniversite yönetiminin yanında olmayı sürdüreceğiz. Tarih boyunca TSK sadece yurt savunmasında değil dünyada barış ve istikrarın korunmasında önemli roller üstlenmiştir. Türkiye’nin zaten çok güçlü ve üst düzey olan askeri eğitim standardını, yeni açılımlarla, yeni kazanımlarla yükseltmeye devam edeceğiz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsveç’in NATO üyeliğine kabulü hususunda da konuştu. Geçtiğimiz haftalarda İsveç’in bir eylem sırasında Kur’an-ı Kerim’in yakılmasına izin verilmesinin ardından, NATO üyeliğe kabulünün mümkün olmadığını da söyledi.; “Türkiye’nin son 71 yılda NATO ittifakına yaptığı katkıları çok az müttefik yapmıştır. Ülkemiz aleyhine yürütülen kampanyaları esefle karşılıyoruz. Teröre kucak açanlara destek veremeyiz. Terörle arasına mesafe koyamayan bir devlet NATO’ya nasıl katkı yapabilir. Madrid’de ülkemize verilen sözlere riayet edilmesini istiyoruz. “

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.