Sorgulamalar artık tek çatı altında!

Fenerbahçe’nin Genç Yıldızı Arda Güler’in Real Madrid Transferi İddiasına Ali Koç’tan Yanıt Geldi!

Fenerbahçe’nin son yıllarda altyapıdan çıkarttığı en değerli oyunculardan biri de Arda Güler oldu. Henüz 18 yaşında olmasına rağmen genç yaşında pek çok Fenerbahçe taraftarının gönlünde taht kurmayı başaran Arda’nın sezon bitişinin ardından Fenerbahçe ile olan sözleşmesi de sona erdi. Arda Güler ve ailesi sezon boyunca, Fenerbahçe ile sezon sonunda yeni sözleşme yapılacağına dair sinyaller veriyordu bu durumda da Fenerbahçe taraftarı Arda’nın gitmeyeceğinden neredeyse emindi.

Ali Koç, Arda Güler’in Takımdan Ayrılacağını Doğruladı

Fakat Arda’nın Süper Lig’te 18 yaşında gösterdiği üstün başarı dünyanın en iyi kulüplerinin dikkatini çekince fikirler değişmeye başladı. İspanyol ligi La Liga’dan Barcelona ve Real Madrid’in Arda Güler’in peşinde olduğu iddiaları ortaya atıldı hatta geçtiğimiz gün Arda’nın Barcelona’ya transfer olacağı söyleniyordu. Bugün ise İspanyol basınında Arda Güler’in La Liga takımlarından Real Madrid’e transfer olacağı ortaya çıktı. Bu haber Fenerbahçe taraftarını ikiye böldü, habere sevinen de vardı, üzülen de.

Haberlerin yayılmasının ardından Fenerbahçe başkanı Ali Koç, Arda Güler’in Fenerbahçe’den ayrılacağını şu sözlerle doğruladı; “Milyonlarca Fenerbahçe taraftarı, Arda’yı bağrına bastı. Deplasman gittiğimiz şehirlerde de ne kadar bir sempatiye sahip olduğunu biliyoruz. Milyonlara süreci anlatmamız lazım. Onlar da bilmeyi hak ediyor. Süreç sonuçlanmadı. Süreç bittikten sonra bütün gelişmeleri, detaylı bir şekilde anlatma borcum var. Arda’nın bu kadar istenmesi, Türk futbolunun gururudur. Arda ne yaparsa yapsın. Birçok genç yolladık yurt dışına ama hepsi geri dönüyor. Ne olursa olsun, Allah en hayırlısını yazsın. net bir şey söyleyebilirim. Arda, Fenerbahçe’de kalmak istemiyor. Fenerbahçe’de kalma imkanı yaratan teklifler vardı, ona da saygı duymak lazım. Hangi şartlarda ayrılacağı netleştikten sonra gerekli açıklamaları yapacağım. Arda gelecek sezon Fenerbahçe’de olmayacak.”

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.