Sorgulamalar artık tek çatı altında!

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek Merkez Bankası Rezervlerinin 108.6 Milyar Dolar Seviyesine Çıktığını Duyurdu!

Herkesin bildiği gibi Türkiye’deki ekonomik şartlar geçtiğimiz yıllarda vatandaşları zorlamış ve çıkmaza sokmuştu. 28 Mayıs seçimlerinin ardından Cumhurbaşkanı bir kez daha Recep Tayyip Erdoğan seçilince, eski kabine hemen hemen yeniden kurulmuş ve yeni Hazine ve Maliye Bakanı ise Mehmet Şimşek olmuştu. Mehmet Şimşek göreve gelir gelmez faizleri ve vergileri arttırarak ekonomiyi düzeltmek için ilk adımları atmıştı.

Bugün ise Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Merkez Bankası rezervlerinin, 30 Haziran tarihinde 108.6 milyar dolar seviyesine çıktığını duyurdu. Twitter üzerinden açıklama yapan Bakan Şimşek, Merkez Bankası’nın rezervlerin artışına katkı sağlamak için ilave dış kaynak sağlamaya yönelik çalışmaları sürdüreceklerini söyledi.

Mehmet Şimşek Merkez Bankası Rezervlerinin 108.6 Milyar Dolar Seviyesine Çıktığını Duyurdu!

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şöyle:

“Programımızın önemli bir hedefi de piyasa koşulları elverdiği ölçüde uluslararası rezerv birikimini sağlamaktır. 26 Mayıs’ta 98.5 milyar dolar olan Merkez Bankası rezervleri, 30 Haziran’da 108.6 milyar dolar seviyesine çıkmıştır. Aynı dönemde net rezervler ise 14.2 milyar dolar iyileşme göstermiştir. Son dönemde rezervlerde gözlenen bu hızlı artış cesaret vericidir.

Merkez Bankası rezerv artışına katkı sağlayacak rasyonel politikaların yanı sıra ülkemize ilave dış kaynak sağlamaya yönelik çalışmalarımız da hızla devam etmektedir. İyileşmenin devamı için gereken adımları atmaya devam edeceğiz.”

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.