Sorgulamalar artık tek çatı altında!

İnternetçi Abi Olarak Tanınan Taylan Yıldız, İYİ Parti’den İstifa Etti

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin tamamlanmasının ardından zafer Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın olmuştu. Muhalefet cephesi olan Millet İttifakı üyelerindeyse seçim yankıları devam ediyor. Özellikle CHP ve İYİ Parti cephesinde çokça istifa gündeme gelmişti. Şimdiyse “internetçi abi” olarak tanınan İYİ Parti kurucularından Taylan Yıldız’ın istifa ettiği haberi geldi. İşte detaylar!

İYİ Parti’de Bir İstifa Daha

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ağır yenilgi alan Millet İttifakı partilerinde istifa bombardımanı devam ediyor. Hem seçim öncesinde hem de seçim sonrasında sıkça tartışmaların odağında olan partilerden İYİ Parti, seçimlerden sonra çok sayıda istifayla gündemde yer almaya devam ediyor. Partinin önemli isimlerinin istifa haberleri, kamuoyunu şaşırtmıştı.

Önemli isimlerin partiden ayrıldığını açıkladığı son dönemde yeni istifa haberleri de gelmeye devam ediyor. Son olarak İYİ Parti kurucuları arasında yer alan ve İYİ Parti Genel Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan “internetçi abi” olarak tanınan Taylan Yıldız, İYİ Parti’den istifa ettiğini açıkladı.
Taylan Yıldız, İYİ Parti’den istifa etmesine ilişkin resmi Twitter hesabı üzerinden bir paylaşımda bulundu. Söz konusu paylaşımda açıklama yaptığı bir videoya da yer verdi. Yıldız, söz konusu videoda İYİ Parti’den ayrılmasının nedenlerini de detaylı olarak açıkladı.

Gençlerin Sesi Duyulmuyor!

Partisinden istifa eden Taylan Yıldız, sosyal medya hesabından yayınladığı videoda Ankara’nın gençlerin seslerine kulak asmamakta direttiğini dile getirdi. Ayrıca söz konusu açıklama videosunda gençlere de seslenen Yıldız, gençlerin umudu elden bırakmamalarını ve daha yeni başladıklarını dile getirdi.
Taylan Yıldız, söz konusu videoda ayrıca vatandaşlara ne gündemin, ne değerlerin ne de dertlerin Ankara’da genel merkez tarafından kulak asılmadığı bir tablonun mevcut olduğunu dile getirdi. Yıldız açıklamasının devamında son seçimle birlikte kendisinin de dahil olduğu şekilde büyük değişimlerin gerçekleştirilebilmesi için oy vermenin yeterli olmadığının anlaşılmaya başlandığını dile getirdi.
Yıldız, bu sebeple farklı yolların açılması gerektiğini belirterek, dünün dünde kaldığını ve bugün yeni şeylerin deklare edilmesi gerekliliğinin söz konusu olduğunu söyledi. Yıldız açıklamasının devamında kendisinin yıllardır yaptığı gibi gençlerin sesi olmaya, onlar için yeni projeler üretmeye ve siyasi mücadelesini sürdürmeye devam edeceğini dile getirdi.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.