Sorgulamalar artık tek çatı altında!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu “İktidar İçin Değişim” Sitesinin Sonuçlarını Açıkladı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “İktidar İçin Değişim” adlı internet sitesine gelen önerileri paylaşarak “değişim” çağrısına kulak veren yurttaşların görüşlerine değindi. İmamoğlu, paylaştığı önerilerde toplumun CHP lideri ve yönetiminin değişmesini, bu değişimin hem kuşak hem de vizyon ekseninde olmasını istediğini ifade etti. Toplumun ihtiyaçlarına uygun net bir vizyon ve politikaların belirlenmesini, kapsayıcı bir demokrasi ve laiklik anlayışının üretilmesini beklediğini belirten İmamoğlu, değişim ve yenilenme taleplerine dikkat çekti. Özellikle halkın beklentilerine uygun, çağın gerekliliklerini göz önünde bulunduran ve toplumun geniş kesimlerini kucaklayan politikalara ihtiyaç olduğunu vurguladı.

İmamoğlu, 4 Temmuz’da “İktidar İçin Değişim” isimli internet sitesini duyurmuştu. Bu duyuruyla beraber yurttaşlar, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Türkiye ve iktidardaki değişime dair önerilerini internet sitesine yazmıştı. İmamoğlu, siyaset bilimi, sosyoloji ve iletişim uzmanlarından oluşan heyetin, yurttaşlardan gelen görüş ve önerilerini incelediğini söyledi, “İletişim uzmanları NLP yöntemi ile duygu analizi yaptı, semantik arama aracı ile mikro seviyede de analizler gerçekleştirdi. Bu çağrımıza destek olan ve katkı sunan herkese çok teşekkür ederim” dedi.

Toplumun CHP’de lider ve yönetiminin değişmesini istediğini söyleyen İmamoğlu, şöyle yazdı:

“Toplum, CHP’de lider ve yönetiminin değişmesini, bu değişimin hem kuşak hem vizyon ekseninde olmasını istiyor. Toplumun ihtiyaçlarına uygun net bir vizyon ve politikalar belirlenmesini, kapsayıcı bir demokrasi ve laiklik anlayışının üretilmesini bekliyor. Tabanla bağlantıların güçlenmesi, demokratik, hizmet odaklı bir muhalefet yapısının, dilinin ve üslubunun oluşturulmasını bekliyor. Değişim ve yeniliği kucaklayan, yeni bir parti yapısı görmek istiyor. Gençlerin ilgisini çekecek yapıların teşvik edilmesini, gençlerin güçlendirilmesini, talep ediyor. İletişimi güçlendirmemizi, değişim vizyonumuzu duymak istiyor. Ayakları yere basan bir siyaset benimsememizi, Atatürk ilkelerine bağlı bir tutumu öne çıkarmamızı bekliyor.”

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.