Sorgulamalar artık tek çatı altında!

Ucuz Fiyatlarıyla Tanınan Havayolu Şirketi Ryanair’den Tepki Çeken Türkiye Paylaşımı

Dünyaca ünlü havayolu şirketi Ryanair’in son paylaşımı, sosyal medyada büyük tepki topladı. Ryanair tarafından yapılan paylaşımda Türk Lirası’nın değer düşüklüğüyle alay edildiği görüldü. İşte o tepki çeken paylaşım ve o paylaşıma gelen tepkiler!

İngiltere’deki Fiyatlara Tepki

Son dönemde global ekonomideki dalgalanmalar, en güçlü ekonomiye sahip ülkelerde dahi enflasyon artış ve buna bağlı faiz arttırımının gerçekleştirilmesine yol açıyor. Ekonomideki böylesine olumsuz tabloda, dünyada genelinde hayat pahalılığını beraberinde gönderiyor. Bunun en son örneklerinden birisi de İngiltere’den geldi.

İngiltere, özellikle pandemi dönemi itibariyle ekonomik açıdan fiyat artışlarının tepeye ulaştığı gelişmiş ülkeler arasında yer alıyor. Halk tarafından sık sık piyasadaki ürünlerin yaşadığı fiyat artışlarına tepki gösteriyor. Bu tepkilerin önemli bir kısmı da sosyal medya üzerinden gerçekleştiriliyor. Son olarak Twitter’da yapılan bir tepki paylaşımı, dolaylı olarak Türkiye’yi de etkiledi. Twitter’da “No Context Brits” isimli bir kullanıcı tarafından İngiltere’deki diş macunu fiyatlarına tepki içeren bir paylaşımda bulunuldu.

İngiliz Twitter kullanıcısı, bir süpermarketteki diş macunu reyonunda çektiği fotoğrafı paylaşarak, not olarak “diş macunu için 1 onluk” ifadesini kullandı. Bu şekilde 10 Sterlin’e satışta olan diş macunu için tepkisini iletmek istedi.

Havayolu Şirketi, O Paylaşımı Alıntıladı

Dünyaca ünlü havayolu şirketi ise “No Context Brits” isimli Twitter kullanıcısının paylaşımını alıntılayınca Türkiye’yi de bu olaya dahil etti. Zira Twitter’da 750.000’i aşkın takipçiye sahip olan Ryanair Havayolu şirketi tarafından kullanıcının paylaşımına Türk Lirası’nın değer kaybına vurgu yaptığı bir paylaşımda bulundu. Ryanair’in yaptığı paylaşımda “No Context Brits” isimli kullanıcının “Diş macunu için bir onluk “ ifadesine atıfta bulunarak “ya da Türkiye’ye uçuş” şeklinde bir ifade kullandı. Dünyaca ünlü bir havayolu şirketi bu paylaşımla Türk Lirası’ndaki değer kaybıyla dalga geçti.

Sosyal Medyadan Tepkiler Yükseldi

Dünyaca ünlü havayolu şirketi tarafından yapılan bu paylaşıma ise sosyal medyadan büyük tepkiler geldi. Twitter kullanıcıları havayolu şirketinin paylaşımını alıntılayarak, Türk Lirası’nın yabancı para birimleri karşısında yaşadığı değer kaybıyla dalga geçmesine tepki gösteren paylaşımlarda bulundu.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.