Sorgulamalar artık tek çatı altında!

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Yeni Vergi Zamlarına İsyan Etti, Suriyeleri Örnek Göstersi!

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, yeni ekonomi bakanı Mehmet Şimşek liderliğinde yapılan vergi zamlarının ardından vatandaşlarla birlikte isyan etti. Yapılan vergi zamlarına 6 Şubat depremlerinin ardından oluşan maliyeti gerekçe olarak gösterilmesine ise Ümit Özdağ’dan tepki gecikmedi. Ümit Özdağ, Suriyeli sığınmacılara yönelik harcamaları örnek verdi; “2012-Haziran 2023 yılları arasında yurtiçindeki ve yurtdışındaki Suriyelilere ve kaçak yabancılara ödenen toplam 183.1 milyar doların hiçbir etkisi yok mu?” diye sordu. 

Özdağ, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda AKP’ye ve Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’e zamlar üzerinden tepki gösterdi. Paylaşımında AKP ve Şimşek’e bazı sorular yönelten Özdağ, şöyle dedi:

“Depremin Türk ekonomisine yüklediği yaklaşık 53 milyar dolar ek maliyetten dolayı ÖTV, KDV, MTV’yi artırdığını ifade eden ve kamu harcamalarını da rasyonelleştireceğiz diyen Hazine ve Maliye Bakanı’na Zafer Partisi olarak soruyoruz.

1. Son 10 yılda Suriye’deki Suriyelilere yapılan yaklaşık 50 milyar dolar harcamanın hiçbir etkisi yok mu?

2. 2004-2021 arasında onlarca yabancı ülkeye kalkınma yardımları altında ödenen 79 milyar dolar harcamanın etkisi yok mu?

3. 2012-Haziran 2023 yılları arasında yurtiçindeki ve yurtdışındaki Suriyelilere ve kaçak yabancılara ödenen toplam 183.1 milyar doların hiçbir etkisi yok mu?

AKP hükümeti ve Bakan Mehmet Şimşek, Türk milletini bu vergilerden, zamlardan yani hayat pahalılığından kurtarmak ve kamu harcamalarını rasyonelleştirmek istiyorsa; Türk milletinin alın terlerini korusun. Bu harcamaları durdursun. Türk İnsanına yapılan bu eziyeti sonlandırsınlar.

Zafer Partisi, Suriyelilerin ve kaçak yabancıların; hem Türk ekonomisini hem de Türk milletinin demografik yapısını bozmasına izin vermeyecek. Mücadelesine devam edecektir.”

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.