Sorgulamalar artık tek çatı altında!

Atatürk’e Hakaret Edip, “Bakırköy’de Bomba Patlayacak” Diyen Mülteci Sonunda Yakalandı!

Türkiye’de yabancı uyruklu kişilerin Türkiye Cumhuriyeti’ne, kutsalına ve değerlerine yönelik saldırıları bitmek bilmiyor. Sosyal medyada paylaşımda bulunan bir Afgan, Atatürk’e yönelik ciddi hakaretlerde bulundu. Aynı kişi bunun üstüne İstanbul’un Bakırköy ilçesinde bomba patlayacağını belirtti. Söz konusu kişiye yönelik emniyet güçlerince çalışma başlatıldı. İşte detaylar!

İstanbul’da Bomba Patlayacağını Söyledi

Söz konusu Afgan uyruklu şahsın Instagram’da yaptığı paylaşımında İstanbul’un Bakırköy ilçesinde bomba patlayacağını belirttiği ifade edildi. Söz konusu olaya ilişkin olarak İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü’ne ihbarda bulunuldu. İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından söz konusu sosyal medya paylaşımına yönelik bir çalışma başlatıldı. Ekipler tarafından gerçekleştirilen incelemenin ardından söz konusu Afgan uyruklu sosyal medya kullanıcısının daha öncesinde de Atatürk’e yönelik hakaret içerikli görseller paylaştığı tespit edildi. Atatürk’e yönelik büyük saygısızlık içeren hakaret paylaşımlarının dışında çok sayıda provokatif paylaşımda gerçekleştirdiği tespit edildi.

Veriler üzerine emniyet güçleri tarafından yapılan araştırmada söz konusu kişinin Afgan uyruklu B.N. olduğu belirlendi. Gerçekleştirilen operasyonla yabancı uyruklu şahıs İstanbul’un Zeytinburnu ilçesinde gözaltına alındı.

Atatürk’e Hakaret Etti

Son dönemde sosyal medya üzerinden Türkiye’deki yabancı uyruklu kişiler tarafından sıklıkla Türkiye’ye ve değerlerine yönelik kabul edilemez hakaret içeren paylaşımlar gerçekleştiriliyor. Sık sık sosyal medya gündemine oturan bu olaylar nedeniyle sosyal medyada büyük bir eleştiri söz konusu oldu.
Son olarak sosyal medya üzerinden Afgan uyruklu bir kişinin Atatürk’e yönelik hakaret içerikli bir paylaşımda bulunduğu tespit edildi. Söz konusu Afgan uyruklu kişinin Atatürk’e yönelik hakaret içerikli sosyal medya paylaşımları tespit edildi.

İfadesi Ortaya Çıktı!

Gözaltına alınan yabancı uyruklu şahısın polise verdiği ilk ifadesi de ortaya çıktı. Şahsın polise verdiği ifadesinde söz konusu paylaşımı gerçekleştiren kişinin yurtdışında yaşayan arkadaş “A.H.” olduğunu dile getirdi. Şahıs söz konusu hesap ile kendisinin hiçbir ilişkisinin söz konusu olmadığı iddiasında da bulundu. Ancak emniyet güçlerince yapılan araştırmada A.H. isimli diğer şahsın Türkiye’ye giriş çıkış kaydına rastlanmadığı da belirtildi. Olaya ilişkin İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince çalışmaların devam ettiği belirtildi.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.