Sorgulamalar artık tek çatı altında!

Ekrem İmamoğlu ve Kemal Kılıçdaroğlu Görüşmesinden Sızıntı: “Genel Başkan Olmak İstiyor musun?”

CHP’de son seçimlerin ardından sular durulmuyor. Yine seçimin kaybedilmesinin ardından parti içerisinde farklı sesler ve eleştiriler gelmeye devam ediyor. Önemli istifaların ve görevden almalarının yaşandığı CHP’de gündem İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu oldu. İmamoğlu’nun değişime yönelik açıklamalarıyla CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nu hedef aldığı konuşulurken, ikili bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede genel başkanlık teklif edildiği iddia edildi.

Ekrem İmamoğlu’ndan Tepki

14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde alınan yenilginin ardından Cumhuriyet Halk Partisi’nde sular durulmuyor. CHP’nin üst yönetiminde büyük değişikliklerin yaşanmasının yanı sıra partiden önemli istifa haberleri de gelmişti. Yenilginin ardından yaşanan yoğun gündeme bir de İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun açıklamaları geldi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, kısa bir süre önce yaptığı açıklamasında değişime vurgu yapmıştı. İmamoğlu, açıklamasında özellikle aynı şeyleri tekrar tekrar yaparak, farklı sonuçların elde edilebilmesinin mümkün olmayacağını dile getirmişti. İmamoğlu’nun bu ifadeleri, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı yapılmış bir bayrak kaldırma olarak değerlendirilmişti. Daha sonra ikili arasında bir görüşme gerçekleşmiş ve görüşme hakkında basına açıklama yapılmamıştı.

İkili Yeniden Görüştü

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu arasında yeni bir görüşme gerçekleştirildi. Ankara’da gerçekleştirilen görüşme teklifinin İmamoğlu’ndan geldiği belirtilmişti.
Görüşmenin ardından basına herhangi bir açıklamada bulunulmadı. Ancak görüşmeye ilişkin yeni bilgilerde ortaya çıkmaya başladı. Ortaya çıkan iddialara göre söz konusu görüşmede CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yönelik olarak “Genel başkan olmak istiyor musun?” diye soru sorduğu belirtildi.
İ

BB başkanı İmamoğlu’nun kendisine yöneltilen bu soruya istinaden kendisinin her türlü göreve hazır olduğunu, meselenin genel başkanlık olmadığını, meselenin aslında bu yönde bir değişimin gerçekleştirilmesi gerektiğini belirttiği öne sürüldü. Görüşmenin ardından İBB Başkanı İmamoğlu’nun gerçekleştirdiği sadece tek cümleden oluşan “Her şey güzel olacak” ifadelerinin ardından toplantıya ilişkin iddianın arkasını güçlendirdiği belirtildi.

Gazeteci Fikret Bila ise toplantıya ilişkin değerlendirmede taraflar arasında uzlaşının sağlanmış durumda olduğunu belirtti. İkili arasında yeni bir yol haritası oluşturulması konusunda mutabık kalındığını belirtti.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.