Sorgulamalar artık tek çatı altında!

Kaymakam, Yanlış İftar Menüsü Çıkartan Müdür Vekilini Görevden Almış!

Sinop’un Ayancık ilçesi Kaymakamı Recep Hasar’a dair bir iddia ortaya atıldı. İddiaya göre Kaymakam, Ramazan ayında düzenlenen bir iftar yemeğinde hatalı menü çıkartan Öğretmenevi Müdür Vekilini görevde aldı. İşte o iddialar!

İftar Yemeğinde Hatalı Menü

Sinop Ayancık ilçesi Kaymakamı Recep Hasar, 12.04.2023 tarihinde ilçedeki öğretmen evinde bir iftar yemeği düzenledi. Ortaya çıkan iddialar ise bu iftar yemeğiyle ilgili. İddiaya göre ilçe Kaymakamı Hasar, öğretmen evinde düzenlediği iftar yemeğinde daha önce bildirilen menü yerine bir sonraki günün menüsünün sunulmuş olmasına çok sinirlendi. Kaymakam’ın bu olayın ardından öğretmen evi müdür vekilinden şikayetçi olduğu iddia edildi. Kaymakam tarafından gerçekleştirilen şikayet sonrasında söz konusu öğretmen evinin müdür vekili hakkında soruşturma başlatıldı. Yapılan soruşturmanın sonucunda öğretmen evinin müdür vekili için 8’de 1 maaş kesme cezası uygulandığı belirtildi. Hatta soruşturma sonucunda söz konusu müdür vekilinin yöneticilik görevinden de alındığı iddia edildi.

Türk Eğitim Sen’den Açıklama

Türk Eğitim Sen’in Sinop Şube Başkanı Turgay Şen, iddialara ilişkin açıklamalarda bulundu. Şen açıklamasında söz konusu olayın oldukça basit bir durum olduğuna dikkat çekti. Şen, böylesine basit bir durum ardından bir kişinin yöneticilik mesleğinin elinden alınmasının, bir kişinin 8’de 1 maaş kesimi cezasına maruz bırakılmasının hiçbir akla, vicdana sığmayacağını dile getirdi. Olaya tepki gösteren Şen’in açıklamaları sosyal medyanın gündemine oturdu.

Şen’in açıklamalarına göre olay anında müdüre için sert bir serzenişin gerçekleştirildiğini belirtti. Daha sonra Kaymakam’ın bu olaya anlayış göstereceğini düşündüğünü ancak Kaymakam’ın ertesi günü Sinop İl Müdürlüğü’nü arayarak, söz konusu müdür vekilinin görev alınmasını talep ettiğini ancak İl Milli Eğitim Müdürü tarafından bu talebin kabul edilmediğini belirtti.

Ancak Kaymakam’ın dilekçesi veya sadece lafıyla bazı muhakkikler tarafından inceleme başlatıldığını ve incelemenin neticesinde de böylesine vicdansızca bir kararın alındığını belirtti. Şen, söz konusu karara ilişkin hukuki mücadelelerini sürdüreceklerini ancak kendisinden özür dileyen, herhangi olumsuz bir yaklaşımda bulunmayan bir kişiye dair böylesine sert bir yaklaşımın haklılığını toplum vicdanına bıraktıklarını da dile getirdi.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.