Sorgulamalar artık tek çatı altında!

Marmaris’te Yanan Ormandaki Cesedin Kimliği Tespit Edildi

Birkaç gün önce Muğla’ nın Marmaris ilçesinde başlayan orman yangını, hepimizin yüreğini ağzına getirmişti. Ancak hazırlıklı ekiplerin yoğun çalışması sonucunda, yangın bir felakete dönüşmeden engellendi. Ancak bu arada 5 hektarlık ormanlık alan, yine içimizi yakarak kül oldu. Orman yangınları konusunda sürekli yapılan geliştirmeler, hazırlıklı ekipler ve özel donanımlar, yangınların süratli şekilde kontrol altına alınmasında önemli rol oynuyor.

Söndürme Çalışmaları Sırasında Yangın Alanında Ceset Bulundu

Süratle yapılan söndürme müdahaleleri kısa sürede sonuç verdi ve 5 hektarlık bir alanda durdurulan yangın söndürüldü. Ardından yapılan soğutma çalışmaları sırasındaysa, büyük bir sürprizle karşılaşıldı ve yangın alanında bir kişinin cansız bedeni bulundu. Bulunan cansız bedenin neden orada olduğu, kimliği, yangınla ilişkisi gibi birçok soru, uzmanlar tarafından araştırılmaya başlandı. Kısa süre içerisinde cansız bedenin kimliği netlik kazandı. Yaşamını yitiren kişi, Belçika vatandaşı olan 33 yaşındaki Khiari Mohammed’ ti. Aynı zamanda Mohammed’ in boğularak öldürüldüğü de tespit edildi.

Sorular Daha da Derinleşti

Khiari Mohammed’ in neden yangın alanında bulunduğu, yangından ne kadar önce öldüğü, ölümüyle ilişkili kişilerin kimliği ve bu olayın yangınla ilişkisi derinlemesine araştırılmaya başlandı. Kısa süre içerisinde konuyla ilgili ilk gözaltı geldi. Bulunan cansız bedenle ilgili M.A. isimli şahıs gözaltına alındı. M.A’ nın “ Kasten Orman Yakma “ ve “ Kasten öldürme “ suçlamalarıyla gözaltına alındığı duyuruldu. M.A.’ nın daha önce “ Hırsızlık “, “ Kasten yaralama “, “ Cinsel İstismar “ ve “ Tehdit “ gibi birçok suçtan sabıkasının olduğu ortaya çıktı. Çeşitli suçlardan kabarık bir suç kaydı bulunan şüpheli M.A.’ nın Emniyet Müdürlüğü’ nde yapılan işlemlerinden sonra, hakkındaki delil yetersizliği nedeniyle serbest bırakıldığı duyuruldu.

Bulunan cansız bedenin Belçika vatandaşı olması nedeniyle, uluslararası bir kimlik kazanan olayla ilgili derinlemesine araştırmalar sürüyor. Birden fazla kişinin karıştığı bir olayın bölgede yaşandığı ve izlerin silinmesi nedeniyle de yangının başlatıldığına yönelik güçlü şüpheler bulunuyor. Bununla birlikte, uzman ekipler araştırmalarını titizlikle sürdürüyor. Kısa süre içerisinde bu gizemli olayla ilgili net bilgiler kamuoyuna duyurulacak.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.