Sorgulamalar artık tek çatı altında!

Sağanak Yağış Birçok İlde Etkili Oldu, Meteoroloji 13 İli Daha Uyardı

dönemedi. Türkiye, Mayıs ayı sonu ve Haziran ayının ilk 2 haftası boyunca yoğun yağış ve buna bağlı sel felaketleriyle mücadele etmeye devam ediyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yeni bir sağanak yağış uyarısı geldi. Türkiye genelindeki 28 ilde sağanak yağış etkisini gösterdi. Vatandaş selle mücadele etmek zorunda kaldı. İşte detaylar!

Sağanak Yağış Manisa’da Hayatı Olumsuz Etkiledi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 28 il için sağanak yağış ve buna bağlı sel riski uyarısı verilmişti. Bu iller arasında yer alan Manisa, son sağanak yağışlardan en fazla etkilenen illerden birisi oldu. Şehirde yaşanan sağanak yağışa ilişkin Meteoroloji’den yapılan açıklamada metrekareye 80 kilogram yağış düşüşünün gerçekleştiği belirtildi. Bu yağış dolayısıyla da Manisa’nın Akhisar ilçesinde ev ve işyerlerini su bastığı belirtildi. Ayrıca ilçe genelinde cadde ve sokaklar adeta göle döndü. İtfaiye ekipleri mahsur kalan 30 vatandaşı, gerçekleştirdiği operasyonla kurtardı.

Ayrıca Manisa’nın Akhisar ilçesinde enerji nakil hatlarının da yoğun yağışa bağlı olarak zarar gördüğü belirtildi. Bu nedenle ilçede bulunan Mustafa Kirazoğlu Devlet Hastanesi’nin acil servis bölümünün de su altında kaldığı açıklandı. Burada tedavi gören 13 hastanın güvenlik nedeniyle çevre hastanelere nakillerinin gerçekleştirildiği açıklaması da geldi.

Kocaeli’nin İzmit İlçesinde Dere Taştı

Kocaeli’nin İzmit ilçesinde sabah saatlerinden itibaren sağanak yağmur etkili oldu. Yaşanan yoğun yağış sonrasında ilçedeki Bekirpaşa Mahallesi, Kuşak Sokak’ta bulunan bir derede taşma meydana geldiği belirtildi. Yaşanan dere taşması sonrasında İzmit’in en önemli ve en yoğun caddelerinden olan Turan Güneş Caddesi’nin tamamen su altında kaldığı belirtildi. Ayrıca İzmir genelinde pek çok noktada ev ve işyerlerinde su baskınlarının meydana geldiği ve mahsur kalan vatandaşlara ilişkin kent genelinde ekiplerin kurtarma ve tahliye çalışmalarına devam ettiği belirtildi.

İzmir’in Bornova İlçesinde de Su Baskını Yaşandı

İzmir’in Bornova ilçesi de sağanak yağmurdan çok fazla etkilendi. Sağanak yağışla birlikte ilçe genelinde yollar göle döndü. Özellikle ilçedeki Bahçelerarası bölgesinde bulunan bir alt geçidin tamamen yağmur sularıyla dolduğu belirtildi. Bölgede trafiğin çift yönlü trafiğe kapatıldığı ve mahsur kalan araçların kurtarılması için çalışmaların gerçekleştirildiği belirtildi.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.