Sorgulamalar artık tek çatı altında!

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, “Değişim ve Adalet” İçin Ankara’ya Yürümeye Başladı!

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, geçtiğimiz yıl CHP’den 1 yıl süreyle, geçici olarak ihraç edilmişti. İhraç süresi dolan Tanju Özcan, 13 Haziran´da CHP´ye döndü. Ancak 28 Mayıs’ta Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin kaybedilmesinin ardından CHP’de değişim yaşanması gerektiğini savunan Tanju Özcan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´na `değişim´ çağrısı yaptı. Bu çağrısının ardından Tanju Özcan, ‘kesin ihraç’ talebiyle ikinci kez yüksek disiplin kuruluna sevk edildi.

Tanju Özcan’dan Adalet Yürüyüşü!

İkinci kez partiden ihraç istemi üzerine Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bolu´dan Ankara´daki CHP Genel Merkezi´ne `Değişim ve adalet yürüyüşü´ başlattı. Özcan, yürüyüş planlaması kapsamında bugün Bolu’nun Ankara yönünde yer alan Tekke köyü mevkisine kadar yürüyüş gerçekleştirecek. Özcan’ın yürüyüşünün 10 gün sürmesi planlanıyor.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından, Atatürk heykelinin önünde konuşma yapan Özcan, Atatürk’ten özür dileyerek sözlerine başladı, “Atam, şu anda senin kurduğun Cumhuriyet Halk Partisi başarısız insanlar tarafından yönetiliyor. Hatta bu gaflet içindeki CHP yönetimi partiyi 10 Aralıkçılara, Sorosçculara, terör sevicilere ve badem bıyıklılara peşkeş çekmeye çalışıyor. Hatta benim gibi Atatürkçüleri ihraç etmek suretiyle yıllardır mobbing ile partiden uzaklaştırmaya çalışıyor. İstiyorlar ki Atatürkçü gömleği çıkarsınlar. İşte ben de bu yüzden sizin huzurunuzda CHP genel merkezine az sonra yürümeye başlayacağım. Bu yürüyüş hakkı yenen örgüt emekçileri için olacak, bu yürüyüş başarısız olduğu halde senin koltuğundan kalkmayı reddeden Kemal Kılıçdaroğlu´nu oradan indirmek için olacak. Bu yürüyüşü partiyi tekrar Atatürkçü çizgiye oturtmak için başlatıyorum. Bu yürüyüşü Atatürkçü olduğu için hem partiden hem devletten dışlanan için gerçekleştiriyorum. CHP genel merkezine Köroğlu´nun diyarından sesleniyorum ve buradan çoban ateşini yakıyorum. Bu adımları kendi geleceğim için değil cumhuriyetimiz için, gelecek nesiller için yapıyorum. Gücümü halktan alıyorum ve siz ebedi liderim Mustafa Kemal Atatürk´ten alıyorum” ifadelerini kullandı.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.